چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین عنوان کرد:

همراهی مربیان با کتابخانه‌های عمومی زمینه‌ساز اجرای برنامه‌های مفید فرهنگی است

بزرگداشت حافظ قزوین

رویا اسماعیلی در دیدار با جمعی از اساتید و مربیان و مدرسان قزوین، بر اهمیت همکاری و حمایت مربیان و معلمان در اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، رویا اسماعیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین در نشست بزرگداشت روز حافظ که با حضور جمعی از اساتید و مربیان و مدرسان استان در تالار قلم کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، با اشاره به جایگاه حافظ در ادبیات فارسی بیان کرد: سخن‌های بسیاری درباره حافظ گفته شده اما شخصیت این شاعر بزرگِ زبان و ادبیات فارسی همچنان دارای ابعاد زیادی است.

وی در ادامه افزود: اشعار حافظ برگرفته از کتاب انسان‌ساز قرآن است و دیوان او به واقع مجموعه‌ای ارزشمند، پر محتوا و جذاب برای تمامی نسل‌ها است.

اسماعیلی با اشاره به نقش مهم مربیان آموزشی، به ویژه رشته ادبیات فارسی در جلب هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان به سمت مطالعه اضافه کرد: نقش مهم معلمان و اساتید در جامعه بر کسی پوشیده نیست و با توجه به اینکه کتاب راهگشای درهای بسته و از بین برنده جهل و نادانی است، انس هرچه بیشتر معلمان با کتاب می‌تواند اثرات بی‌نظیری در اندیشه و طرز فکر آحاد جامعه داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: تحقیقات نشان داده مطالعه موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش امنیت و آرامش برای فرد است و همچنین نقش مهمی در کاهش استرس و افسردگی دارد.

اسماعیلی تأکید کرد: همراهی و حمایت مربیان و مدرسان با کتابخانه‌های عمومی می‌تواند زمینه‌ساز برگزاری برنامه‌های مفید و مناسب فرهنگی باشد.

وی در پایان با اشاره به لزوم جلب توجه نوجوانان و جوانان به مطالعه، تصریح کرد: انتظار داریم مربیان مدارس هرچه بیشتر با کتاب و کتابخوانی انس گرفته و دانش‌آموزان را نیز هرچه بیشتر به فضاهای سالم مطالعاتی سوق دهند. اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین از طرح‌های خلاقانه و برنامه‌های مفید آموزش و پرروش در این خصوص استقبال می‌کند.