شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷

با هدف ترویج کتاب و کتابخوانی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه با امام جمعه سنقر

دیدار مدیرکل با امام جمعه سنقر

در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه با امام جمعه شهر سنقر دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه با حجت الاسلام والمسلمین مجید صفدری، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان سنقر و کلیایی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان سنقر گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفدری، امام‌جمعه شهرستان سنقر و کلیایی، در این دیدار اظهار داشت: قطعاً وظیفه خود می‌دانیم که به اداره کتابخانه‌های عمومی در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه کمک کنیم؛ چراکه ریشه تمام بدی‌ها و مشکلات اساسی بشر جهل و نادانی است. بدون کتاب قرآن و گسترش معارف، قطعاً اسلام این‌چنین رشد نمی‌یافت.

وی با ابراز خرسندی از تعداد کتابخانه‌ها،‌اعضا و منابع کتابخانه‌ای در این منطقه،‌ بیان کرد: تقویت اداره کتابخانه‌های عمومی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امری مهم و ضروری است. باید با برنامه‌ریزی هر باسوادی را در جامعه، اهل کتاب، مطالعه و کتابخانه کنیم. من تبلیغ کتاب و کتابخوانی را از وظایف اصلی خود می‌دانم و اعتقاد دارم هر چه بیشتر بخوانیم بیشتر رشد پیدا می‌کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان، وضعیت شهرستان سنقر و کلیایی را مطلوب دانست و از عنایت و توجه امام‌جمعه شهر سنقر به حوزه کتابخانه‌های عمومی و مسائل فرهنگی شهرستان تقدیر کرد.

وی در ادامه بازدید امام‌جمعه محترم از کتابخانه‌های عمومی شهر سنقر را موجب دلگرمی دانست و خطاب به ایشان گفت: خواهشمندیم با استفاده از تریبون نماز جمعه، شرکت در جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان و خیرین کتابخانه ساز ما را در امر مهم ترویج کتاب و کتابخوانی یاری فرمایید.

این دیدار با تقدیم هدایایی به امام‌جمعه شهرستان سنقر و کلیایی پایان پذیرفت.