شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵

به مناسبت روز جهانی کودک انجام شد؛

برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه

روز جهانی کودک

به مناسبت روز جهانی کودک، کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی میزبان کودکان شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه، با تلاش کتابداران کتابخانه‌های عمومی ابن‌سینا صحنه، شهید عارف فتاحی ثلاث باباجانی، سهروردی و فاطمیه گیلانغرب، پیامبر اعظم (ص) شهر ریجاب دالاهو و اندیشه کرمانشاه، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل مسابقه نقاشی، نمایش فیلم و قصه‌گویی میزبان کودکان در روز جهانی کودک شدند.

مراسم گرامیداشت روز جهانی کودک به همت اداره کتابخانه‌های عمومی صحنه و کتابخانه ابن‌سینا با مشارکت دبستان  امام خمینی (ره) و مساعدت شورای اسلامی شهر صحنه در دبستان امام خمینی (ره) برگزار شد. رئیس شورای اسلامی شهر صحنه در این مراسم ضمن تقدیر از فعالیت مستمر و مفید اداره کتابخانه‌ها در تمامی عرصه‌های فرهنگی، هنری و مناسبت‌ها، برای همکاری در زمینه‌های مختلف قول مساعد داد. قصه‌گویی، مسابقه فرهنگی و عضویت رایگان در کتابخانه بخشی از برنامه‌های انجام‌شده در این نشست بود.


کتابدار کتابخانه شهید عارف فتاحی ضمن حضور در مهدکودک باران تازه‌آباد، با اهدای مجلات کودکانه این روز را به کودکان تبریک گفت. وی همچنین در خصوص بازدید کودکان از کتابخانه و نیز برگزاری کلاس‌های قصه‌خوانی با مسئولین و مربیان مهدکودک گفتگو کرد.


کتابداران کتابخانه عمومی اندیشه برای خلق لحظه‌هایی خوش و خاطره‌انگیز برای کودکان در روز کودک و نیز جذب آنان به کتابخانه‌های عمومی، مسابقه نقاشی برگزار کردند که با استقبال خوب کودکان همراه بود.

به مناسبت روز جهانی کودک و روز جهانی تخم‌مرغ، نشست قصه‌گویی در مهدکودک پارمیدا به همت کتابداران کتابخانه‌های سهروردی و فاطمیه گیلانغرب برگزار شد. در این جلسه کتاب «تخم‌مرغ خال‌خالی» نوشته تد هیلز و کتاب «قصه‌های قبل از خواب برای بچه‌ها»  معرفی و جمع خوانی شد و مورد استقبال کودکان قرار گرفت.در راستای اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و تشویق کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخوانی، کتابخانه پیامبر اعظم (ص) شهر ریجاب میزبان کودکان شد؛ این مراسم ۱۶ مهرماه هم‌زمان با روز جهانی کودک برگزار شد و طی آن تعدادی از کودکان و نوجوانان شهر ریجاب از کتابخانه عمومی دیدن کردند و به عضویت کتابخانه درآمدند.