شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱

به مناسبت روز جهانی کودک انجام شد؛

اهدای ۱۰۰ عنوان کتاب کودک از سوی خیر سقزی به کتابخانه‌ شهید ملامحمد امینی

اهدای کتاب سقز

هم‌زمان با روز جهانی کودک، خیر سقزی ۱۰۰ عنوان کتاب کودک به کتابخانه‌ شهید ملامحمد امینی این شهرستان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، پروین قلعه کوهی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز با اعلام این خبر گفت: هم‌زمان با روز جهانی کودک، سیامک عبدی، خیر سقزی، ۱۰۰ عنوان کتاب کودک به ارزش بیش از ۱۰ میلیون ریال، به کتابخانه عمومی شهید ملامحمد امینی سقز اهدا کرد.

وی ضمن قدردانی از این خیر فرهنگ‌دوست سقزی بیان کرد: حمایت از کتابخانه‌های عمومی گامی مهم در راستای ارتقاء آگاهی و بصیرت در جامعه است. این نهاد فرهنگی به‌منظور اجرای بهتر برنامه‌های خود، ارتقاء سطح خدمت‌رسانی به عموم که نهایتاً به توسعه فرهنگی منجر می‌شود، نیازمند حمایت مردم و مسئولان است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سقز تصریح کرد: ارتقاء سطح کیفی و کمی منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی سبب جلب‌توجه بیشتر علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌شود. درواقع توجه به نیازهای مخاطب در ارتقاء شاخص‌های مطالعه بسیار حائز اهمیت است و کتابخانه‌های عمومی با توجه به این مهم فعالیت می‌کنند.

گفتنی است، شهرستان سقز دارای ۵ باب کتابخانه عمومی بوده و با ۴۸ هزار عنوان کتاب در  ۹۲ هزار نسخه به ساکنین این منطقه خدمت‌رسانی می‌کند.