چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۳

به همت کتابدار بخش کودک کتابخانه شهدای قم؛

نشست قصه‌گویی و شعرخوانی در مهدکودک و پیش‌دبستانی الغدیر برگزار شد

نشست قصه گویی

به همت کتابدار بخش کودک کتابخانه شهدای قم، نشست قصه‌گویی و شعرخوانی در مهدکودک و پیش‌دبستانی الغدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قم، ندا کلهرنژاد، کتابدار بخش کودک کتابخانه شهدای قم با حضور در پیش‌دبستانی الغدیر به قصه‌گویی و شعرخوانی برای کودکان پرداخت.

در این نشست کلهر نژاد از کتاب‌های «سفره‌ای» نوشته مهدیه صفایی نیا و «من می‌توانم» نوشته زهرا فرمانی قصه‌گویی کرد. وی در ادامه ضمن شعرخوانی و معرفی کتاب «بازی با انگشت‌ها» نوشته مصطفی رحماندوست، با استفاده از انگشتان دست به‌عنوان ابزار بازی، لحظات شاد و پرنشاطی را برای کودکان فراهم کرد. در این بازی، کودکان همانند انگشتان دست به دو گروه تقسیم شده و در کنار هم به ایفای نقش پرداختند؛ طی این بازی ضمن آشنایی با شیوه صحیح شعرخوانی و یادگیری واژگان جدید، ارتباط عاطفی بین کودک، مربی و همین‌طور والدین شکل می‌گیرد.

برپایی مسابقه نقاشی با موضوع  «عزای حسینی» از دیگر برنامه‌های این نشست بود که در پایان این مسابقه به خالقان برترین آثار، جوایزی به‌رسم یادبود اهدا شد.

گفتنی است، کتاب «بازی با انگشت‌ها» سروده مصطفی رحماندوست با تصویرگری هاله لادن، اثری نشاط‌ آور برای کودکان است؛ ترانه‌های این کتاب، قصه‌های منظوم کوتاهی است که بزرگ‌ترها به کمک انگشتان دست برای کودکان نقل می‌کنند و در این‌گونه از روایت، شعر، ترانه، بازی و نمایش درهم‌آمیخته می‌شود.