دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷

در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان انجام شد؛

بررسی مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی استان

کراپ‌شده - جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان

مسائل و مشکلات کتابخانه های سیستان و بلوچستان در جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی استان، با حضور اسفندیار زیدآبادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از کارشناسان ستادی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و رؤسای ادارات شهرستان‌ها در کتابخانه عمومی استاد کامبوزیا شهرستان زاهدان برگزار شد.

زیدآبادی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این جلسه با اشاره به قانون تشکیل جلسات انجمن گفت: طبق قانون، این جلسات باید هر دو ماه یک‌بار به‌منظور برنامه‌ریزی و بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی برگزار شود که تاکنون تنها شهرستان‌های خاش، هیرمند و مهرستان جلسات خود را به‌طور کامل برگزار کرده‌اند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ادامه داد : برای تامین منابع استان شناسی و منابع مورد نیاز اهل سنت مکاتبات و رایزنی های لازم با نهاد کتابخانه های عمومی کشور صورت گرفته است ضمن اینکه روسای شهرستان ها می توانند لیست کتب مورد نیاز خود را به واحد منابع اداره کل ارسال کنند تا پس از بررسی و تایید نسبت به خریداری و ارسال آن اقدام لازم صورت گیرد.

زیدآبادی با اشاره به آغاز سال تحصیلی و نیاز کتابخانه های عمومی به کتب کمک درسی نیز گفت: مکابات خوبی با انتشارات قلم چی صورت گرفته که تعداد ۴۷ کارتن کتاب کمک آموزشی به ارزش ۱۵۴ میلیون ریال به ااره کل ارسال گردیده است.

روسای شهرستان‌ها نیز در این جلسه با اشاره به کمبود بودجه برای اجرای برنامه‌های فرهنگی، کمبود نیروی انسانی، کمبود منابع استان شناسی و منابع اهل سنت درباره مهم‌ترین مسائل و مشکلات کتابخانه‌های عمومی استان به گفتگو نشستند.