یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰

به همت کتابخانه عمومی صاحب‌الزمان (عج) بویین‌زهرا؛

کتاب «حاج حمزه» نقد و بررسی شد

کراپ‌شده - نقد و بررسي حاج حمزه در بوئين زهرا

نشست نقد و بررسی کتاب «حاج حمزه» با حضور نویسنده کتاب و حمزه قربانی شخصیت اصلی اثر در کتابخانه عمومی صاحب‌الزمان (عج) بویین‌زهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، نشست نقد و بررسی کتاب «حاج حمزه» با حضور روح‌الله شریفی، نویسنده کتاب؛ سردارحمزه قربانی، شخصیت اصلی این کتاب؛ سرهنگ ملک محمدی، فرمانده سپاه ناحیه بوئین‌زهرا؛ صفر امینی، حسین نجفی از جانبازان دفاع مقدس و جمعی از مسئولان و اعضا در کتابخانه عمومی صاحب‌الزمان (عج) برگزار شد.

روح‌الله شریفی، نویسنده کتاب حاج حمزه در این جلسه با اشاره به بیان بخشی از خاطرات حاج حمزه قربانی به عنوان موضوع اصلی این کتاب گفت: سردار عبدالله عراقی و سردار حاج حمزه قربانی، دو رزمنده شجاع و دلیر استان قزوین هستند که در دفاع مقدس تأثیر زیادی داشته و هرلحظه حضور آنان در جبهه، شایسته درج در یک کتاب است.

وی افزود: پس از پیگیری بسیار و با پادرمیانی چند نفر از دوستان حاج حمزه قربانی، موفق شدم طی چندین دیدار با وی مصاحبه‌ها کرده و به ضبط بخشی از خاطراتش بپردازم. پس از نوشتن خاطرات، مجموعه گردآوری‌شده را خدمت سردار قربانی برده و تأیید وی را گرفتم و امیدوارم با گردآوری این کتاب توانسته باشم بخش کوچکی از زحمات بزرگ سردار قربانی و دیگر رزمندگان دفاع مقدس را جبران کنم.

در ادامه، حسین نجفی از جانبازان سرافراز دفاع مقدس و هم‌رزم حاج حمزه با اشاره به رشادت‌ و تلاش‌ ۹۰ ماهه این سردار بزرگ در جبهه گفت: وظیفه نسل جوان امروز این است که با خواندن چنین کتاب‌هایی و شناخت بیشتر قهرمانان واقعی مرزوبوم خود برای حفظ این آرمان‌ها و ارزش‌ها تلاش کنند.

تقدیر از سردار حمزه قربانی، سردار حسین نجفی و روح‌الله شریفی، نویسنده کتاب بخش پایانی این نشست بود.

از دیگر اقدامات کتابخانه بویین‌زهرا در حاشیه این نشست، برگزاری نمایشگاه کتاب در دو بخش (محرم و دفاع مقدس) و معرفی و عرضه آثاری خواندنی با موضوعات دفاع مقدس، عاشورا، امام حسین(ع) و... بود.