شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰

با حضور جمعی از مسئولان استانی؛

خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران کتابخانه‌های عمومی کرمان تجلیل شدند

تكريم ايثارگران + كرمان

در مراسمی با حضور جمعی از مسئولین استانی، از خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، مراسم تکریم از خانواده شهداء و ایثارگران کتابدار در استان کرمان با حضور زهرا موسی‌پور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، محمدرضا علیزاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مهدی صدفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان،  محمدجواد حسین‌زاده مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان و جمعی از خانواده‌های معظم شهداء و ایثارگرانِ استان و مسئولان و کتابداران کتابخانه‌های عمومی در سالن اجتماعات فرهنگی اجتماعی سپاه ثارالله کرمان برگزار شد.

محمدجواد حسین‌زاده در ابتدای این مراسم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری درباره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، به حضور کتابداران استان کرمان در طول ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ۲۳ خانواده ایثارگر، شامل: ۷ خانواده شهید، ۵ جانباز و ۱۱ رزمنده در استان کرمان از این مجموعه هستند.

 حسین‌زاده با اشاره به اقدامات کتابخانه‌های عمومی کرمان در هفته دفاع مقدس تصریح کرد: کار ما ترویج زندگی و منش شهداء و خانواده آنها است. به همین دلیل در ۱۳۰ باب از کتابخانه عمومی استان، بخش مجزای دفاع مقدس در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۷ هزار نسخه با ۱۰ هزار عنوان کتابِ حوزه دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد، گفت: در هفته دفاع مقدس، ۲۰ عنوان برنامه از جمله بازنمایی منابع موجود در حوزه دفاع مقدس در کتابخانه‌ها، برگزاری شب شعر و خاطره، نشست‌های کتاب‌خوان، دیدار با خانواده شهداء و ... را برگزار کردیم.

محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به اینکه بزرگداشت دفاع مقدس باید یادآور بزرگی، عظمت و ایثار و معرفت باشد، با اشاره به اینکه بنیاد شهید استان کرمان تاکنون ۴۹ اثر مکتوب وارد بازار نشر کرده، خاطرنشان کرد: خاطرات ۴۷ جانباز ۷۰ درصدی قطعِ نخاع، خاطرات ۸۰ فرمانده و جانشین در مجموعه‌های جداگانه‌ای چاپ شده؛ ضمن اینکه وصایای کامل ۱۰۰ شهید چاپ شده که این تعداد از مجموع ۲۲۰۰ وصیت جمع آوری شده است که قرار است در ۲۰ جلد، چاپ شود.

گفتنی است در پایان این مراسم ضمن تقدیر از نویسندگان بومی حوزه دفاع‌ مقدس، کتاب «رها در رنج های شیرین: زندگی‌نامه و خاطرات جانباز محمد پاک وجود راوری» نوشته معصومه اسداللهی‌نژاد رونمایی و از خانواده شهداء، رزمندگان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان تقدیر شد.