یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶

با حضور کتابداران و مسئولان استان یزد صورت پذیرفت؛

روایت روزهای حماسه و دفاع در کتابخانه عمومی امام علی(ع)

خاطره‌گویی دفاع مقدس یزد

نشست خاطره‌گویی از دوران هشت سال دفاع مقدس به همت کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد و با روایتگری یکی از فرماندهان تیپ الغدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، نشست روایتگری از دوران هشت سال دفاع مقدس روز چهارشنبه دوازدهم مهرماه به همت کتابداران کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد و با حضور علیرضا فضلی از فرماندهان تیپ الغدیر در دوران دفاع مقدس، رقیه دوست فاطمی‌ها مدیرکل کتابخانه‌های عمومی یزد، محمدرضا دهبیدی‌پور معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، محمدرضا مزیدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد و جمعی از اعضاء در این کتابخانه برگزار شد.

علیرضا فضلی در ابتدای این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای سرافراز ایران اسلامی، گفت: خودباوری و اعتماد به وعده‌های خداوند از مهم‌ترین علل پیروزی در دوران ۸ ساله جنگ تحمیلی بود و با وحدت حول محور رهبری و روحیه جهادی مردم و رزمندگان، پیروزی ایران اسلامی در این نبرد نابرابر رقم خورد.

وی با اشاره به این‌که دشمن در ۸ سال دفاع مقدس ایستادگی و رشادت رزمندگان را مشاهده کرد، افزود: اکنون دشمن در نظر دارد از راه‌های همچون جنگ نرم و تحریم‌های اقتصادی، ارزش‌های انقلاب را خدشه‌دار کند، از این رو همه باید آگاه باشیم دشمنی که از در رانده شده، از پنجره بازنگردد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطر نشان کرد: ۸ سال دفاع مقدس اوج شجاعت و دلاورمردی مردان و زنان ایرانی بود که در این دوران نقش آفرینی می‌کردند. اقتدار و صلابت امروز ما مدیون رزمندگان، ایثارگران، جانبازان و شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

فضلی در بخش دیگری از این نشست با استفاده از نقشه‌های مناطق عملیاتی نیروهای رزمنده بسیجی، سپاهی و ارتشی، به تشریح عملیات‌های بزرگ و پیروز رزمندگان اسلام در ۸ سال جنگ تحمیلی پرداخت.

گفتنی است در پایان‌ این نشست نیز از برگزار کنندگان و روایت‌گر نشست خاطره‌گویی دفاع مقدس کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.