چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶

مسئول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت‌الله ملک حسینی یاسوج خبر داد؛

خدمت‌رسانی کتابخانه ملک حسینی به بیش از ۲۰۰ عضو نابینا و کم‌بینا

مسئول بخش نابینایان

مسئول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت‌الله ملک حسینی یاسوج از خدمت‌رسانی این کتابخانه به بیش از ۲۰۰ عضو نابینا و کم‌بینای استان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، مسئول بخش نابینایان کتابخانه آیت‌الله ملک حسینی یاسوج از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی ویژه نابینایان در این کتابخانه خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ عضو نابینا و کم‌بینا از خدمات متنوع این کتابخانه در فصول مختلف سال استفاده می‌کنند. آموزش خط بریل، کلاس‌های آموزش زبان، کامپیوتر، آموزش بافتنی، کلاس‌های مشاوره روانشناسی، دوره‌های مهارت‌های سبک زندگی ایرانی -اسلامی، برگزاری دو نشست کتاب‌خوان و شش کارگاه قصه‌گویی، نشست با برخی از والدین اعضای نابینا و آموزش خط بریل به آن‌ها، ازجمله برنامه‌های متنوع فرهنگی در تابستان سال جاری در کتابخانه مرکزی آیت‌الله ملک حسینی بوده است.

وی اظهار داشت: ارسال کتاب و مجلات با خط بریل به نابینایان و کم‌بینایان سراسر استان، تنظیم تحقیقات دانشجویی با توجه به موضوع تحقیق نابینایان و نیز آموزش شطرنج و گویا سازی کامپیوتر، تبلت و تلفن همراه نابینایان با نرم‌افزارهای موجود، از دیگر خدمات این بخش است که با استقبال خوب اعضا مواجه شد.

اسدی با اشاره به تعداد کتب و منابع بخش نابینایان کتابخانه مرکزی آیت‌الله ملک حسینی شهر یاسوج، افزود: بیش از شش هزار عنوان کتاب صوتی و گویا، بیش از دویست جلد کتاب به خط بریل و بیش از هفتاد نسخه نشریه و مجله به خط بریل از طریق این کتابخانه در دسترس روشندلان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی قرار دارد.

او نابینایان و کم‌بینایان کهگیلویه و بویراحمد را، قشری نخبه، تحصیل‌کرده و علاقه‌مند به مشارکت‌های اجتماعی دانست و گفت: علاقه‌مندی به مطالعه از عادت‌های خوب عزیزان نابینا و کم‌بینا است تا جایی که یکی از معلمان نابینای عضو کتابخانه به نام رضا آریانی، تاکنون دو کتاب به رشته تحریر درآورده که کتاب‌های ایشان در بخش استان شناسی کتابخانه‌های عمومی سطح استان در دسترس است.