چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳

با حضور استاندار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گلستان تشکیل شد

جلسه انجمن کتابخانه های استان

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی گلستان با حضور استاندار تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان با حضور استاندار و سایر اعضای انجمن برگزار شد.

حسن صادقلو، استاندار گلستان در این نشست با اشاره به‌ضرورت سیاست‌گذاری در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها،‌ اظهار داشت: سیاست‌گذاری، پشتیبانی و نظارت سه وظیفه اصلی انجمن است که دبیرخانه باید در این خصوص وارد عمل شود.

تدوین سیر مطالعاتی به‌منظور کیفی سازی فعالیت‌ها، ایجاد کتابخانه مرکزی در استان و پیگیری‌های لازم برای انتقال کتابخانه سرخنکلاته از مواردی بود که صادقلو در این جلسه بر لزوم انجام آن تأکید کرد.

در آغاز این نشست نیز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گلستان با ارائه گزارشی از حوزه تعمیر، تجهیز و فناوری کتابخانه‌های استان،‌ به تبیین دلایل غیرفعال شدن ٢ کتابخانه عمومی در گنبدکاووس پرداخت.

سیاست‌گذاری، پشتیبانی و نظارت به‌منظور مدیریت کتابخانه‌های عمومی؛ تعیین سیر مطالعاتی برای مردم با توجه به زمینه‌های اعتقادی؛ برنامه‌ریزی به‌منظور تأمین اعتبار لازم جهت احداث کتابخانه مرکزی استان؛ انتخاب ساختمان مناسب به‌منظور جابجایی کتابخانه شهید مقصودلو سرخنکلاته برخی از مصوبات این نشست بود.