پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹

با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛

مراسم تجلیل از خانواده‎های شاهد و ایثارگر کتابخانه‌های عمومی کردستان برگزار شد

مراسم هفته دفاع مقدس

مراسم تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگر کتابخانه‌های عمومی کردستان با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مسئولان استانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، مراسم تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگر کتابخانه‌های عمومی کردستان با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مسئولان استانی برگزار شد.

اسماعیل احمدی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در ابتدای این مراسم اظهار داشت: هفته دفاع مقدس فرصت مغتنمی برای نشان دادن ایثار و رشادت‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی با اشاره به نقش مهم دستگاه‌های فرهنگی در ترویج و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جامعه، بیان کرد: نهادینه شدن این ارزش‌ها در جامعه و به‌ویژه در میان نسل جدید می‌تواند سعادتمندی کشور را تضمین کند. ترویج فرهنگ ایثار، شجاعت و ازخودگذشتگی برای دفاع از مهین در میان جوانان و نوجوانان، افق روشنی را برای جامعه به ارمغان می‌آورد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: امروزه دشمن برای آسیب رساندن به کشورهای اسلامی به جنگ نرم روی آورده است و با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های جدید تلاش می‌کند کشورهای دیگر را زیر سلطه خود درآورد. در این شرایط استفاده از راهکارهای فرهنگی مهم‌ترین شیوه مقابله است؛‌ نهادینه شدن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه می‌تواند در مقابله با جنگ نرم دشمنان بسیار اثرگذار باشد.

در ادامه سردار مراد حسنی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان با اشاره به اینکه در دوران هشت‌ساله جنگ تحمیلی از کمترین تجهیزات جنگی برخوردار بودیم، تصریح کرد: امروز قدرت موشکی ایران خواب را از چشم آمریکا و اسرائیل ربوده است. رزمندگان ایران اسلامی در طول هشت سال جنگ تحمیلی با الگو گیری از مکتب امام حسین (ع) و شهدای کربلا افتخارآفرینی کردند. کسانی که چشم طمع به کشور و سرزمین ما دارند باید بدانند ۳۸ سال از انقلاب می‌گذرد و هر روزِ ما در طول این ۳۸ سال، دفاع مقدس و مقابله با استکبار و توطئه‌های دشمنان بوده است. .

وی تصریح کرد: تفکر ملت ایران دفاع از مظلوم در برابر ظالم است و امروز به‌واسطه چنین تفکری از منافع کشورهایی همانند فلسطین، لبنان، سوریه، عراق و کشورهای دیگر دفاع می‌کند.

وی از هفته دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه ارزشمند از افتخارآفرینی‌های رزمندگان در دفاع از آب‌وخاک این سرزمین نام برد و گفت: هفته دفاع مقدس بهترین ظرفیت برای معرفی اندیشه‌های اسلام ناب محمدی و بیان ایثار و ازخودگذشتگی‌های شهدا و رزمندگان آن دوران به نسل جوان جامعه است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان ثبت فداکاری‌های آن دوران توسط نویسندگان را ضروری دانست و یادآور شد: ۵۳۰ نقطه یادمانی دوران دفاع مقدس در استان کردستان وجود دارد که خوشبختانه طی سال‌های اخیر در زمینه ساماندهی این نقاط و همچنین ایجاد پارک موزه دفاع مقدس اقدامات خوبی انجام شده است.

گفتنی است، در این مراسم از ۲ کتاب حوزه دفاع مقدس با عناوین «توشه دیدار» نوشته محمد سلیمانی و کتاب «قدر یک لشکر» نوشته علی‌اکبر علی‌زاده رونمایی و از ۱۹ تن از جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شاهد شاغل کتابخانه‌های عمومی کردستان تجلیل شد.