پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

نشست کتاب‌خوان «تا ابد سربلند» در شهرضا برگزار شد

کراپ‌شده - نشست کتاب‌خوان «تا ابد سربلند» در شهرضا

نشست کتاب‌خوان «تا ابد سربلند» به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور پرشور مردم، مسئولین و فعالان فرهنگی شهرضا، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان، نشست کتاب‌خوان «تا ابد سربلند» ویژه دفاع مقدس با حضور فرماندار شهرضا، جمعی از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، فرهیختگان، نویسندگان و هنرمندان در سالن اجتماعات شهرداری شهرضا برگزار شد.

محسن گلابی فرماندار شهرضا در این نشست گفت: انقلاب اسلامی ایران زمینه پیشرفت و توسعه در همه بخش‌های کشور را فراهم کرد، اما دشمنان که همواره به دنبال مقابله با جریان انقلابی ملت ایران بوده و در همه دسیسه‌های شیطانی خود شکست‌خورده بودند، با تحمیل ۸ سال جنگ سعی در رسیدن به هدف نهایی خود و شکست ایران اسلامی داشتند.

وی افزود: با آغاز تهاجم همه‌جانبه عراق علیه کشور عزیزمان، مردم ایران به‌فرمان امام راحل(ره) به مقابله با آن پرداختند و فصلی پرافتخار را در تاریخ ایران رقم زدند.

فاطمه پورخاقان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا نیز در این نشست عنوان کرد: این نشست به مناسبت هفته دفاع مقدس باهدف یادآوری خاطرات دوران جنگ تحمیلی و معرفی کتاب‌های نویسندگان بومی شهرستان در این حوزه برگزار ‌شده است.

وی با اشاره به حضور فرهنگیان در این نشست، نقش مدارس در ترویج فرهنگ مطالعه را مهم خواند و تصریح کرد: برگزاری برنامه‌هایی همچون مسابقات کتابخوانی، تجلیل از فعالان کتابخوان مدارس و اهداکنندگان کتاب، می‌تواند زمینه گرایش دانش آموزان به کتابخوانی را فراهم کند.

پورخاقان اضافه کرد: نویسندگان این شهرستان تاکنون موفق به نگارش ۱۲ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس شده‌اند.

شعرخوانی و نقل خاطره با موضوع دفاع مقدس توسط آزادگان و رزمندگان و تجلیل از از نویسندگان، راویان و شاعران جنگ تحمیلی از دیگر بخش‌های این نشست بود.

در این نشست از کتاب «راز نهان» اثر رمضانعلی کاووسی، نویسنده شهرضایی حوزه دفاع مقدس، رونمایی شد.

 گفتنی است، تاکنون ۵ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس از این نویسنده به چاپ رسیده است.