چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۸

با حضور جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم؛

مراسم تجلیل از ایثارگران کتابخانه‌های عمومی و فعالان حوزه فرهنگ مکتوب سمنان برگزار شد

مراسم تجلیل از ایثارگران + سمنان

مراسم تجلیل از ایثارگران شاغل در کتابخانه های عمومی و فعالان حوزه فرهنگ مکتوب با حضور خانواده شهدای شهید حمزه و دانشگر از شهدای مدافع حرم و مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان، مراسم تکریم ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی و فعالان حوزه فرهنگ مکتوب سمنان روز سه‌شنبه چهارم مهرماه با حضور نورعلی غلامحسین‌نیا سماکوش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سمنان، خانواده شهیدان حمزه و دانشگر از شهدای مدافع حرم و جمعی از مسئولان استانی در سالن استاد فرهنگ شکوهی کتابخانه مرکزی این استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی  سمنان در ابتدای این مراسم با اشاره به رشادت‌ها و دستاوردهای دفاع‌مقدس بیان کرد:  آثار بسیاری در این زمینه تالیف شده و نویسندگان استان باید تلاش‌های رزمندگان این خطه را به صورت اثری فاخر فراهم کنند تا داستان این فداکاری‌ها برای فرزندان ما به به یادگار بماند.

 وی در ادامه افزود: دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی می‌توانند با شیوه‌های تأثیرگذار، دفاع مقدس را به نسل‌های کنونی و بعدی منتقل کنند.

سماکوش با اشاره به سخن امام راحل(ره) که فرمودند: «دفاع مقدس یک نعمت است»، خاطرنشان کرد: با همت هنرمندان و نهادهای اجرایی باید قهرمانی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس با خلق آثار فاخر به جهانیان شناسانده شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: باید از وجود یادگاران دفاع مقدس استفاده کرد و ناگفته‌های این حماسه را به صورت فرهنگ مکتوب تهیه کرد.

سماکوش با اشاره به اجرای بیش از ۲۳۰ برنامه فرهنگی به مناسبت هفته دفاع مقدس افزود:  برگزاری نشست کتاب‌خوان تخصصی با موضوع دفاع مقدس، نمایشگاه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه‌های عمومی، نشست‌های معرفی کتاب، جلسات حلقه‌های صالحین، نشست‌های روایتگری دفاع مقدس برای اعضای نوجوان و بزرگسال با حضور ایثارگران و جانبازان و دیدار با خانواده شهداء بخشی از برنامه‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان در طول این هفته بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجلال احمدپناهی رئیس ستاد نماز جمعه شهرستان سمنان نیز در این مراسم گفت: علم‌آموزی در آموزشگاه‌ها باید با هدف دفاع از جامعه اسلامی و در راستای دفاع مقدس باشد.

وی در ادامه افزود: باید با پیشرفت علمی و اقتدار درونی، قدرت علمی و اطلاعاتی جامعه اسلامی ایران را بالا برد. اگر علم‌آموزی در امتداد خط ولایت و عاشورای حسینی باشد مقدس است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدپناهی جنگ تحمیلی را دفاعی‌مقدس یاد کرد و گفت: کسب علم و دانش هم اگر با هدف مقابله با دشمن و دفاع باشد، مقدس است.

گفتنی است در بخش دیگری از این مراسم دو کتابِ حوزه دفاع‌مقدس به نام‌های: «درد و درمان» نوشته امید ستاری و «روایت روشنایی» نوشته حسینعلی احسانی رونمایی شدند.