دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹

همزمان با ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛

خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی تجلیل شدند

مراسم تكريم ايثارگران +‌خراسان شمالي

همزمان با گرامیداشت آخرین روز از هفته دفاع مقدس، در مراسمی با حضور جمعی از مقامات استانی، از خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، مراسم تکریم از خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با حضور علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، ابراهیم گل‌گلی، فرمانده تیپ ۱۳۰ شهید دلجویان ارتش، حجت‌الاسلام والمسلمین حیدری مسئول عقیدتی، سیاسی ارتش؛ حجت‌الاسلام والمسلمین قوی‌بنیه مسئول تعلیم و تربیت سپاه جوادالائمه، حجت‌الاسلام والمسلمین خادمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خراسان شمالی و جمعی از مقامات استانی در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی علامه دهخدا بجنورد برگزار شد.

علی‌محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی در ابتدای این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) گفت: ما هرچه داریم از عاشورا و خون امام حسین(ع) و رشادت‌های دلاور مردانه رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس است.

وی اضافه کرد: شهید حججی فعال حوزه کتاب و کتابخوانی بوده‌ و این قضیه مسئولیت جامعه فرهیخته و کتابدوست ایران را برای ادامه دادن راه این شهید و  زنده نگاه داشتن چراغ شعور و دانایی بیشتر کرده است.

 جهانی در ادامه خاطرنشان کرد: بیش از ده درصدِ شاغلان کتابخانه‌های عمومی استان جزو خانواده ایثارگران و شهدا هستند که  در کنار سایر کتابداران در سنگر ترویج فرهنگ و تبلیغ مطالعه فعالیت می‌کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی با بیان اینکه در خراسان شمالی ۶۰ کتابخانه و بیش از ۴۰ هزار عضو فعال وجود دارد، افزود: باید نقش کتابخانه‌های عمومی در ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و آگاهی را جدی بگیریم و از ظرفیت آنها استفاده کنیم؛ برای رونق گرفتن فضای کتابخوانی در استان همه باید با هم بسیج شویم.

ابراهیم گل‌گلی، فرمانده تیپ ۱۳۰شهید دلجویان ارتش ایران نیز در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلا م، بیان کرد: تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهداء، تکریم از ایثار و شهادت‌طلبی است. شهداء در سخت‌ترین شرایط از جان عزیزان خود گذشتند تا عزت و اقتدار را در این کشور حفظ و تقویت کنند.

وی با تأکید بر خدمت صادقانه به خانواده معظم شاهد و ایثارگر گفت: شهداء صادقانه در دفاع از میهن اسلامی جان خود را نثار کردند؛ به همین دلیل ارائه خدمات صادقانه به این خانواده‌ها وظیفه همه مسئولان است.

گل‌گلی در ادامه خاطرنشان کرد: پسندیده است که همه ما در جهت پیشرفت و ترویج فرهنگ کتابخوانی قدم برداریم؛ همانطور که شهید حججی در این مسیر ثابت‌قدم بود و در مسیر اطاعت و پیروی از آموزه‌های دینی به درجه رفیع شهادت نایل شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خادمی مدیرکل  تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز در بخش دیگری از این مراسم با اشاره به لزوم آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت، تصریح کرد: ترسیم خاطرات و روحیه رزمندگان به ویژه شهداء در عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس سبب انتقال روحیه جوانان آن زمان به جوانان فعلی جامعه و اثرگذاری مطلوب می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به همکاری و تعامل بین اداره کل کتابخانه‌ها و تبلیغات اسلامی در توسعه فرهنگ کتابخوانی در استان، بیان کرد: نزدیک به ۱۵۰۰۰ جلد کتاب از طرف سازمان تبلیغات که بیشتر در حوزه ادبیات، کتابِ کودک و عناوین مرتبط با خانواده بوده، به ۱۵ کتابخانه عمومی فعال در سطح استان اهداء شده است.

در این مراسم همچنین از ۱۰ نفر ازخانواده‌های معظّم شهدا و ایثارگر ِکتابدار، دو نویسنده فعال حوزه دفاع مقدس، برگزیدگان مسابقه کتابخوانی عفاف و حجاب، دستگاه‌های برتر مشارکت کننده در ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان تقدیر شد.

رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده در حوزه دفاع مقدس، جهاد و شهادت و بازدید مسئولین از کتابخانه عمومی دهخدا پایان بخش این مراسم بود.