دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۸

همزمان با ایام گرامیداشت دفاع مقدس:

۳۰ خانواده شاهد و ایثارگر کتابخانه‌های عمومی استان همدان تجلیل شدند

تقدیر از خانواده های شهدا و ایثارگران

همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، آئین تجلیل از خانواده معظم شهداء، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آئین تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران کتابدار و فعالان برجسته کتاب در حوزه دفاع مقدس اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با حضور؛ عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، مهدی ظفری؛ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، حمید حسام و محسن صیفی کار؛ نویسندگان مطرح حوزه ادبیات دفاع مقدس، کتابداران و اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء، اظهار کرد: دوران دفاع مقدس به فرموده مقام معظم رهبری «اوج افتخار ملت ایران بود» چراکه ارزش‌های بزرگی توسط ملت ایران آفریده شد.

وی، عنوان کرد: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان به منظور پاسداشت دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ولایتمداری، مقاومت، جهاد، ایثار، شهادت، خودباوری دینی و ملی آئین تکریم از خانواده‌های شهدا و ایثارگران را برگزار کرد تا سهمی در راستای تحکیم ارزش‌های دینی و اسلامی داشته باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با تاکید بر اینکه «ارزش‌های دفاع مقدس در کنار اخلاق حاکم در خانواده‌ها، اعتقادات قلبی، ایمان به خدا و رهبری فرمانده کل قوا، رمز موفقیت در جنگ بود»، خاطرنشان‌کرد: ارزش‌های آفریده شده در جنگ به استحکام اصول عقیدتی، اسلامی، شجاعت و ازخودگذشتگی کمک کرد.

زارعی افزود: در کتابخانه‌های استان بخش مجزایی برای کتاب‌های دفاع مقدس تعبیه شده که مراجعه‌کنندگان بتوانند به راحتی به این نوع کتاب‌ها دسترسی داشته باشند.

در ادامه مراسم حمید حسام؛ نویسنده مطرح حوزه ادبیات دفاع مقدس، با اشاره به اینکه «دفاع هشت ساله کشور تابلوی تمام‌نما و ژرف از ماجرای عاشورا بود و هر انرژی که رزمندگان دفاع مقدس دریافت کردند به دلیل اتصال به چشمه عاشورا بود»، گفت: طی دوران دفاع مقدس، آن تشنگی‌ها، ولایت‌ورزی‌ها، سر دادن‌ها و... تکرار شد.

نویسنده کتاب «وقتی مهتاب گم شد» با بیان اینکه «امسال هفته دفاع مقدس با ایام محرم عجین شده و تلاقی عجیب‌تر اینکه امروز با آمدن پیکر شهید حججی نشان می‌دهد که دفاع تمام نشده و همچنان باقی است»، خاطرنشان کرد: در سال ۶۷ با پایان دفاع هشت ساله در مقابل بعثی‌ها، دفاع تمام نشد چرا که جنگ حق علیه باطل همواره باقی بوده است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم ضمن تکریم ۳۰ نفر از خانواده‌های شهداء، رزمندگان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان همدان، از حمید حسام و محسن صیفی کار؛ به ‌عنوان نویسندگان حوزه ادبیات دفاع‌مقدس تقدیر شد.