شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷

به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی؛

از ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی تجلیل شد

مراسم تکریم ایثارگران آذربایجان غربی

در ششمین روز از هفته دفاع مقدس، به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی از ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی این استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، آیین تجلیل از خانواده‌های شاهد و ایثارگران کتابخانه‌های عمومی با حضور سرهنگ بهلول جاهدی، فرمانده اعزام نیروهای مدافعان حرم سپاه شهدای استان؛ علی فیروز، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، ایثارگران، خانواده‌های شاهد و رزمندگان شاغل در کتابخانه‌های عمومی و جمعی از کتابداران، پنجم مهرماه در کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد.

علی فیروز، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: ارج نهادن به مقام شهدا، جانبازان و ایثارگران و تکریم خانواده‌های معظم ایشان که یادگاران دفاع مقدس هستند، بر ما واجب است؛ با یادآوری دلاوری‌های ایثارگران می‌توانیم دفاع مقدس را زنده نگه‌داریم.

فیروز ادامه داد: در آذربایجان‌غربی ۳۱ ایثارگر در کتابخانه‌های عمومی شاغل هستند؛ از این تعداد دو نفر از خانواده معظم شهدا، ۷ نفر رزمنده و ۲۲ نفر از خانواده‌های ایثارگران هستند.

سرهنگ جاهدی، فرمانده اعزام نیروهای مدافعان حرم سپاه شهدای استان، برگزاری آیین تجلیل از خانواده‌های ایثارگران در کتابخانه‌های عمومی را امری ستودنی دانست و گفت: امنیت امروز جامعه را مدیون مدافعان حرم هستیم که خالصانه وارد نبرد با دشمنان ایران و اسلام شده‌اند؛ داعش پیش از اینکه بخواهد در کشور ما ناامنی ایجاد کند، مدافعان حرم وارد عمل شدند. آنان راه خود را آگاهانه انتخاب می‌کنند.

مراسم با خاطره‌گویی سرهنگ جاهدی از حوادث دفاع مقدس، مداحی و عزاداری برای امام حسین (ع) ادامه پیدا کرد و در پایان با اهدای تقدیرنامه دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از ایثارگران تجلیل شد.