پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹

هم‌زمان با هفته دفاع مقدس برگزار شد؛

آیین تکریم جانبازان، رزمندگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران کتابخانه‌های عمومی اصفهان

همایش تکریم از جانبازان، رزمندگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان

هم‌زمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس در مراسمی از جانبازان، رزمندگان، خانواده‌های شاهد و ایثارگر شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان و جمعی از نویسندگان حوزه دفاع مقدس تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی اصفهان، در این مراسم که با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی و فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه در سالن اجتماعات موزه شهدا برگزار شد، از جانبازان، رزمندگان، خانواده‌های شاهد و ایثارگر شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان و جمعی از نویسندگان حوزه دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

داریوش وکیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بیست‌وسه هزار و پانصد شهید استان و یک‌صد شهید مدافع حرم، به‌ویژه شهید محسن حججی گفت: شهدا به امام حسین (ع) اقتدا کردند و درس بزرگی و شجاعت به مردم دادند.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به مفهوم حقیقی شهید و شهادت افزود: باید مراقب ارزش‌های دفاع مقدس باشیم و با نشر کتاب‌های ارزشمند از تحریف خاطرات جبهه و جنگ جلوگیری کنیم.

در این مراسم علیرضا بصیری، جانباز و آزاده سرافراز و فرماندار شهرستان شاهین‌شهر و میمه به روایتگری حوزه دفاع مقدس پرداخت و گوشه‌هایی از خاطرات دوران جنگ را بیان کرد.

وی ضمن تجلیل از مقام تمامی شهدا، به‌ویژه شهید محسن حججی، اظهار داشت: امروز ما مدیون شهدای مدافع حرم هستیم؛ چراکه اگر این مقاومت و دفاع شکل نمی‌گرفت، باید در داخل کشور با داعش می‌جنگیدیم.

در ادامه این مراسم پنج عنوان کتاب نوشته سید علی حسینی منجزی، از جانبازان و آزادگان جنگ تحمیلی رونمایی شد و نویسنده به معرفی کتاب‌ها و بیان خاطرات دفاع مقدس پرداخت. «تیر خلاصی»، «باند عقرب»، «من و فرمانده‌ام»، «خورشید دهلاویه» و «شهر هرت»، آثار رونمایی شده در این نشست بود.

در پایان این مراسم از ۲ تن از نویسندگان حوزه دفاع مقدس و  ۴۱ جانباز و رزمنده کتابدار و  فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران با اهدای لوح تقدیر با امضای دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تجلیل شد.