دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱

همزمان با هفته دفاع مقدس و با یاد و خاطره شهید عباس غفرانی؛

کتابداران ایثارگر کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تقدیر شدند 

حسین اکبری

 همزمان با ایام هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید عباس غفرانی تنها شهید کتابدار خراسان رضوی؛ کتابداران ایثارگر کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تقدیر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی؛ همزمان با ایام هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره شهید عباس غفرانی تنها شهید کتابدار خراسان رضوی و با حضور  امیر سرتیپ کهتری فرمانده دوران دفاع مقدس، سردار نجاتی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس و حسین اکبری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از کتابداران ایثارگر کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در محل سالن همایش کتابخانه عمومی فرزانه جامع مشهد مقدس تقدیر شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و تسلیت ایام محرم و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین گفت: این برنامه را به روح شهید حججی و شهید عباس غفرانی کتابدار شهید شهرستان مه‌ولات تقدیم می‌کنیم.

حسین اکبری ادامه داد: همزمان با ماه محرم و صفر، کتابداران با تأسی از امام حسین(ع) به ترویج دانایی در کشور می پردازند و نقش سازنده‌ای در جامعه دارند.

در ادامه این مراسم امیر سرتیپ منوچهرکهتری معاون بنیاد تعاون آجای خراسان رضوی و دارنده مدال فتح از دستان مقام معظم رهبری به بیان خاطرات خود از عملیات ذوالفقاریه و عملیات حضرت ثامن الائمه(ع) و شکست حصر آبادان پرداخت.

معاون بنیاد تعاون آجای خراسان رضوی عنوان کرد: در زمان جنگ ۴۴ کشور صدام را پشتیبانی می کردند، در حالی که ما از نظر تسهیلات جنگی با کمبود مواجه بودیم.

منوچهر کهتری با اشاره به اینکه در زمان جنگ همراه گردان پیاده قوچان به مناطق‌جنگی اعزام شده بیان کرد: با وجود سختی های جنگ و کمبودها، مردم همواره همراهی و همکاری داشتند و این موضوع باعث شد مسئولیت ما در جنگ بیشتر شود.

در ادامه این مراسم کتاب های "فرمانده پاسگاه خسرو آباد" تألیف رامین رامین نژاد و "جنون مجنون" تالیف حمید جهانگیر فیض آبادی توسط نویسندگان کتاب ها معرفی شد.

سردار اکبر نجاتی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با گرامیداشت سی و هفتمین سال دفاع مقدس عنوان کرد: خاطرات جنگ نباید فراموش شود چرا که ما به این الگو ها و قهرمان های جنگ نیاز داریم.

وی نویسندگان دفاع مقدس را سرداران ادبیات خواند و افزود: از رامین رامین‌نژاد که تا کنون ده جلد کتاب از خاطرات شهدای ارتش را نوشته است و  فیض‌آبادی که با کتاب جنون مجنون یاد غواصان  و خاطرات جنگ را زنده کرد تقدیر می کنم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: ما شهدای مدافع حرم را  امتداد راه شهدای دفاع مقدس و شهدای کربلا می دانیم.

وی با تشکر از کتابخانه های عمومی به خاطر معرفی کتاب های دفاع مقدس بیان کرد: امیدوارم با معرفی کتاب های خوب بتوانیم حال و هوای دفاع مقدس را در جامعه زنده کنیم.

مداحی و خوانش کتاب خاطرات شهدای مدافع حرم توسط رضایی اصل، کتابدار کتابخانه های عمومی تربت جام از دیگر بخش این مراسم بود.

این مراسم با تقدیر از ایثارگران، جانبازان، آزادگان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و فرزندان رزمنده و ایثارگر کتابخانه های عمومی خراسان رضوی به پایان رسید.