چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴

امام جمعه شهر کاکی در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر مطرح کرد:

کتاب بهترین دوست و همنشین انسان است

امام جمعه کاکی

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در دیدار با سیدعلی هاشمی با اشاره به تأکید اسلام بر خواندن و نوشتن، کتاب را بهترین دوست و همنشین انسان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه شهر کاکی در دیدار با سید علی هاشمی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر با اشاره به اینکه دین مبین اسلام بر علم، خواندن و نوشتن تأکید بسیار زیادی دارد، اظهار کرد: مردم باید بدانند کتاب بهترین دوست و همنشین انسان است و خواندن کتاب‌های مفید هیچوقت ضرری به انسان نمی‌زند.

وی با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی و جذب نوجوانان و جوانان به کتابخوانی خاطرنشان کرد: کتاب در کتابخانه‌ها فراوان است اما باید تمهیداتی انجام شود تا مسئله کتابخوانی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

سید علی هاشمی نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بوشهر گفت: امسال توانستیم میزان شرکت کنندگان در این مسابقه را به دو برابر برسانیم؛ به طوری که آمار مشارکت ۴ هزار نفریِ سال گذشته امسال به ۸ هزار نفر ارتقاء یافت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر همچنین گفت: امیدوارم بتوانیم در اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها از نظرات مسئولین و صاحب نظران برای پیشبرد و ترویج کتاب، کتابخوانی و کتابخانه بهره ببریم.