جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۵

با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار صورت پذیرفت؛

آیین تجلیل از ایثارگران کتابدار و نویسندگان حوزه دفاع مقدس در کهگیلویه و بویراحمد

تجلیل از ایثارگران کتابدار

درمراسمی با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و برخی فرماندهان سپاه استان از ایثارگران کتابدار و ۲ نویسنده حوزه دفاع مقدس در کتابخانه های عمومی استان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، آیین تجلیل از ایثارگران و نویسندگان استانی حوزه دفاع مقدس، چهارشنبه ۵ مهرماه با حضور فتاح محمدی، معاون سیاسی امنیتی استادار، یاسر رحیمیان سرپرست کتابخانه های عمومی استان، محمود داربام مدیرکل امور ایثارگران استانداری، سرهنگ سینایی جانشین بسیج ادارات در سپاه فتح استان، سرهنگ «علیمردان روستاد» ایثارگر، راوی دفاع مقدس،‌ جواد رسایی نویسنده و پژوهشگر ادبیات پایداری و مولف کتاب «سردار مهربانی ها»، کتابداران ایثارگر و خانواده های  شهداء شاغل در کتابخانه های عمومی استان در سالن جلسات کتابخانه مرکزی آیت الله ملک حسینی یاسوج برگزارشد.

یاسر رحیمیان سرپرست اداره کل کتابخانه های استان در ابتدای این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع) گفت: ما هرچه داریم از عاشورا و خون امام حسین(ع) است و اگر امروز امنیت در کشور برقرار است از برکات این عزاداری ها و این نوحه سرایی ها و این حزن و اندوه در ماتم مظلومیت حضرت سید الشهداء و یاران وفادار ایشان است.

رحیمیان تصریح کرد: ایثارگران کتابدار و فرزندان و برادران شاهد شاغل در کتابخانه های عمومی استان نمونه و اسوه اخلاق هستند که در کنار سایر کتابداران و کارشناسان اداره کل در سنگر ترویج فرهنگ و تبلیغ مطالعه در استان فعالیت می کنند و در واقع ادامه دهنده راه شهید خود هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار نیز در این مراسم با اشاره به استقبال از شهید مدافع حرم، شهید محسن حججی گفت:  تشییع پیکر شهید حججی  فضای حزن انگیزی  در کنار حزن و اندوه سید سالار شهیدان در شهرهای ایران برقرار کرده است.

فتاح محمدی با اشاره به اقدام نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تقدیر از ایثارگران و خانواده های شهیدان اظهار داشت: مطمئن باشید که این اقدام برکات خوبی را در این نهاد مردمی و خدمتگزار به وجود خواهد آورد و خوشحالم به عنوان یک نویسنده دفاع مقدس که در دل و یادم خاطرات جانفشانی های رزمندگان دوران دفاع مقدس را نگه داشته ام، در این محفل قرار گیرم.

 در این نشست سرهنگ علیمردان روستاد از ایثارگران دفاع مقدس، ضمن روایتگری رشادت های رزمندگان و شهیدان هشت سال دفاع مقدس گفت: هرگوشه از خاک جبهه خاطره  است و سرشار از دلیری و روحیه فداکاری است که بنده و امثال بنده نمی توانند حق مطلب را ادا کنند.

در ادامه این نشست جواد رسایی نویسنده کتاب "سردار مهربانی ها" ضمن معرفی کتاب خود گفت: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود بر توجه به حوزه ادبیات دفاع مقدس تاکید کرده اند و از راویان صاحب قلم خواسته اند که در این حوزه کتاب های فاخری نوشته شود تا نسل های آینده با رشادت های رزمندگان بیشتر آشنا شوند.

گفتنی است نمایشگاه کتاب دفاع مقدس و شعر خوانی توسط شاعر کتابدار با موضوع عاشورا و دفاع مقدس از برنامه های جنبی  این نشست بود. در پایان این مراسم نیز از ایثارگران کتابدار و ۲ نویسنده فعال حوزه دفاع مقدس، تقدیر شد.