چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹

در مراسم تجلیل از خانواده معظم ایثارگران کتابخانه‌های عمومی بوشهر عنوان شد؛

فرهنگ ایثار با شهید محسن حججی درحال جهانی شدن است

کراپ‌شده - تجلیل از خانواده ایثارگران کتابخانه‌های بوشهر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر گفت: راه و فرهنگ ایثار با شهید محسن حججی درحال جهانی شدن است و شباهت شهادت این دلاورمرد جنگنده با شهادت امام حسین (ع) موضوعی تأمل برانگیز محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی بوشهر، هم‌زمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، با مشارکت بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس و حضور سید علی هاشمی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی برشهر و جمعی از نویسندگان و کتابداران، برگزار شد.

در این مراسم سید علی هاشمی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر با  گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در تحقق رسالت سترگ فرهنگی کتابخانه‌های عمومی، به شایستگی عمل کنیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی بوشهر تأکید کرد: ما باید جان‌فشانی، پیروزی، رشادت‌ و دلاوری‌ رزمندگان و خانواده‌های ایثارگر ایشان را پاس بداریم و جامعه فرهنگی، نیروهای ارزشی و کتابداران باید در راستای صدور فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: راه و فرهنگ ایثار با شهید محسن حججی درحال جهانی شدن است و شباهت شهادت این دلاورمرد جنگنده با شهادت امام حسین (ع) موضوعی تأمل برانگیز محسوب می شود.

وی تصریح کرد: از همه نویسندگان، شاعران، ناشران و فعالین حوزه دفاع مقدس دعوت می‌کنیم که تجربیات مطالعاتی خود را با شرکت در این مراسم و نشست‌های کتاب‌خوان در اختیار عموم قرار دهند.

برگزاری نشست کتابخوان تخصصی فرهنگ ایثار و مقاومت و معرفی چهار عنوان کتاب از نویسندگان و رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس، بخش دیگری از این همایش بود.

در نشست کتاب «منزل‌به‌منزل» با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس، نوشته فرزانه دهقانی، توسط نویسنده کتاب به حاضرین معرفی شد. معرفی «دُرّ دره‌بان» با موضوع زندگی حسین صافی، شهید ۱۲ساله نوشته محمد ماندنی پور توسط نویسنده کتاب، بخش دیگری از این برنامه بود. «رویای روزهای خونین» شامل خاطرات شفاهی سرهنگ علی احمدی پور، نوشته سید قاسم یاحسینی نیز توسط علی احمدی پور معرفی شد و «نخل سوخته» درباره زندگی شهید یوسف الهی، به قلم مهدی فراهانی نیز توسط پاسدار و جانباز مدافع حرم، مسعود محمدی باعلاقه‌مندان این حوزه به اشتراک گذاشته شد.

در ادامه  یکی از جانبازان مدافع حرم به بیان خاطرات حضورش در میان مدافعان حرم و نحوه جانبازی خود پرداخت.

در پایان مراسم نیز از خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران شاغل در کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با اهدای لوح سپاس از طرف دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور تقدیر شد.