چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴

در گردهمایی رؤسا و اعضای ستاد صیانت از حقوق شهروندی و شورای امربه‌معروف همدان صورت گرفت؛

تجلیل از اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر

کراپ‌شده - تجلیل از اداره کل کتابخانه‌های همدان در حوزه امربه‌معروف

با حضور مقامات کشوری و استانی، از اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان به‌عنوان یکی از دستگاه‌های برتر استان در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان، گردهمایی رؤسا و اعضای ستاد صیانت از حقوق شهروندی و شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان با حضور آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه همدان؛ سید جمال‌الدین میرمحمدی، معاون فرهنگ، تحقیقات و آموزش ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کشور؛ علی ملازاده، جانشین ستاد مرکزی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور؛ محمدابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛ مظاهر مجیدی، فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) و دبیر شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان و جمعی از مسئولان استانی در سالن اجتماعات استانداری همدان برگزار شد. 

عاطفه زارعی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان، در این مراسم امربه‌معروف و نهی از منکر را فریضه‌ای مهم و ارزشمند در دین مبین اسلام دانست و گفت: همه افراد جامعه در قبال امربه‌معروف و نهی از منکر، افزون بر مسئولیت شرعی، مسئولیت انقلابی و سیاسی نیز دارند.

وی با اشاره به اینکه «امربه‌معروف و نهی از منکر همچون نماز فریضه‌ای واجب است»، گفت: آیات و روایات بسیاری درباره اهمیت این دو وظیفه مهم و بزرگ اجتماعی وجود دارد.

زارعی، افزود: اکنون‌که فرهنگ غرب با ترویج انواع مد و پوشش‌ نامناسب، سعی در ترویج و توسعه بی‌دینی و اباحه‌گری دارد، باید به تقویت این فریضه مهم پرداخت؛ چراکه امربه‌معروف و نهی از منکر می‌تواند ابزاری کارآمد در مقابله با این تهدید جدی باشد.

وی با اشاره به اینکه «امام حسین(ع) در قیام عاشورا به دنبال اصلاح امور جد بزرگوارش و احیای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر بود»، بیان کرد: حفظ این فریضه الهی در جامعه اسلامی، مورد تأکید بسیار است.

وی تصریح کرد: در بررسی و ارزیابی‌های ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان از اداره کل کتابخانه‌های عمومی همدان به‌عنوان یکی از ادارات برتر در چهار حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر، صیانت از حقوق شهروندی، عفاف و حجاب تقدیر شده است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان با اشاره به اقدامات این اداره کل در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در راستای تحقق این امر واجب شرعی، گفت: نقش کتابداران و اعضای کتابخانه در دستیابی به این مهم حائز اهمیت است.

وی با اشاره به نقش کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های فرهنگی در جامعه، افزود: تجهیز کتابخانه‌های استان به نمازخانه و فضاسازی و اطلاع‌رسانی در خصوص موضوعات شوراهای امربه‌معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌ها از فعالیت های استان در جهت تحقق اهداف شورای امر به معروف و نهای از منکر است.

زارعی، خاطرنشان کرد: برگزاری همایش‌ها و نشست‌های کتاب‌خوان و... با محوریت‌ امربه‌معروف و نهی از منکر، صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب از دیگر اقدامات این اداره کل در سال گذشته بوده است.

وی با اشاره به تشویق همکاران به مشارکت فعال در این برنامه‌های فرهنگی و معنوی و تجلیل و تکریم از کتابداران به عنوان بخش دیگری از این برنامه ها عنوان کرد: آماده‌سازی بستر اجرای برنامه‌های متنوع در راستای موضوعات موردنظر، همواره در دستور کار اداره کل همدان، قرار دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در پایان از مساعدت‌ ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و زحمات روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و کتابداران دلسوز برای کسب این موفقیت، قدردانی کرد.