یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲

به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزارمی شود؛

همایش استانی حدیث سرخ در گلستان

کراپ‌شده - همایش استانی حدیث سرخ در گلستان

همایش حدیث سرخ به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان و همکاری سپاه نینوا، بنیاد شهید و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان، به مناسبت هفته دفاع مقدس همایش استانی حدیث سرخ به دبیری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و مشارکت بنیاد شهید استان، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و سپاه نینوا صبح دوشنبه نهم مهرماه در سالن اجتماعات اداره کل محیط‌زیست استان برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گلستان در این زمینه گفت: هفته دفاع مقدس زمانی مناسب است تا دستگاه‌های فرهنگی و نهادهای مرتبط در حوزه دفاع مقدس در اقدامی مشترک، به تبیین و ترویج هشت سال حماسه مردم انقلابی و همیشه درصحنه بپردازند.

رضا قوانلو افزود: نهادهای انقلابی چون سپاه نینوا، مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، اداره کل بنیاد شهید و اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در این حوزه همکاری جدی و هماهنگی دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان با اشاره به هم‌زمانی ایام دفاع مقدس با دهه اول محرم گفت: تلاش می‌کنیم ورودمان به این حوزه با حماسه حسینی، هم‌زمان باشد و در این مراسم از رزمندگان دفاع مقدس جهت خاطره گویی استفاده کنیم.

وی افزود: شعرخوانی با محوریت شهادت، دفاع مقدس و محرم حسینی، رونمایی از آثار نویسندگان بومی در حوزه دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران شاغل و کتابداران رزمنده از دیگر بخش‌های همایش حدیث سرخ است.

گفتنی است، این مراسم ساعت ۹ صبح دوشنبه نهم مهرماه در سالن اجتماعات اداره کل محیط زیست استان واقع در جاده نهارخوران گرگان برگزار می‌شود.