سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷

به همت معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد؛

مجموعه کارگاه های آموزشی «مدیریت بحران» به کار خود پایان داد

کارگاه آموزشی مدیریت بحران

مجموعه کارگاه‌های آموزشی «مدیریت بحران» طی ۶ دوره یک‌روزه و با حضور ۴۲۱ داوطلب، به همت معاونت برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه‌های عمومی تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های استان تهران، این کارگاه آموزشی در ۳ گروه ۴ ساعته شامل ۲۵۱ نفر از داوطلبان کتابدار و نیروهای خدماتی در روزهای ۲۴ و ۲۵ مردادماه و ۱ شهریورماه و نیز دوره آموزشی مسئولین در قالب ۳ گروه ۸ ساعته و با حضور ۱۷۰ نفر از متقاضیان ستادی و مسئولان کتابخانه‌ها در روزهای ۲۹ مرداد، ۵ و ۱۳ شهریورماه به‌صورت تئوری و عملی برگزار و به کار خود پایان داد.
در بخش تئوری این کارگاه احسان امامی، کارشناس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به ارائه توضیحاتی پیرامون مخاطرات طبیعی و اقدامات ضروری برای مقابله با آن‌ها پرداخت و روش‌های صحیح و مناسب را برای کنترل وضعیت در شرایط بحرانی آموزش داد.
در ادامه علی محمدی، از دیگر کارشناسان آموزشی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در خصوص مقاوم‌سازی عناصر غیر سازه‌ای به ارائه اطلاعاتی پرداخت و با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از مناطق مسکونی استان تهران روی کمربند زلزله قرار دارد، مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در مقابل زلزله و شناخت گسل‌ها و مناطق زلزله‌خیز در استان تهران بسیار حائز اهمیت و توجه است.
سپس لادن کریمی، دیگر کارشناس این مرکز، به ارائه آموزه‌هایی در خصوص اصول تخلیه اضطراری و ایمن در مدیرت بحران پرداخت.
در بخش پایانی این دوره آموزشی ضمن آشنایی با پدیده آتش‌سوزی، راهکارهای مقابله با حریق و اطفای آن توسط محمد فروغی، کارشناس مرکز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به‌صورت عملی ارائه شد.
همچنین آزمون ارزیابی داوطلبان دوره سه شنبه ۴ مهرماه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در آدرس amoozesh.iranpl.ir به صورت تستی و الکترونیکی و به مدت ۳۰ دقیقه برای هر داوطلب برگزار می شود. بر این اساس گواهی پایان دوره داوطلبانی که حدنصاب لازم را به دست بیاورند توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران صادر می شود.