دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی احداث کتابخانه عمومی استاندارد شهر آببر شهرستان طارم

کتابخانه عمومی استاندارد شهر آببر شهرستان طارم

امیرعلی نیک‌بخش از آغاز عملیات اجرایی احداث کتابخانه عمومی استاندارد شهر آببر شهرستان طارم، پس از سالها پیگیری در شهریورماه سالجاری خبر داد.

امیرعلی نیک‌بخش مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی این استان با اشاره به احداث کتابخانه عمومی در شهر آببر شهرستان طارم اظهار کرد: پس از سال ها پیگیری در خصوص تحویل زمین به امور کتابخانه‌ها برای احداث کتابخانه عمومی استاندارد در شهر آببر زمین مورد نظر این کتابخانه در شهریورماه سالجاری با همکاری شهرداری و شورای شهر آببر تحویل اداره کل کتابخانه‌های عمومی و عملیات اجرایی احداث آن شروع شد.

وی افزود: مجری این پروژه اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان و بهره‌بردار آن نیز اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان طارم است. کتابخانه در زمینی به مساحت ۱۳۵۰ و زیر بنای ۸۹۰ متر مربع توسط شرکت پیمانکاری در داخل پارک لاله آببر در حال احداث است و در پایان سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پروژه کتابخانه عمومی آببر از سال ۱۳۸۷ در دستور کار اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان قرار داشت اما به دلایل مختلف از جمله مشکل زمین تاکنون اجرایی نشده بود که پس از برنامه‌ریزی و انجام پیگیری‌های لازم، این مشکل مرتفع شد.

گفتنی است شهرستان طارم با جمعیتی حدود ۴۵ هزار نفر دارای ۴ کتابخانه عمومی شهری و روستایی است.