دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶

هم‌زمان با هفته دولت انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان و رئیس شورای شهر زاهدان

دیدار مدیر کل با رئیس جدید شورای شهر زاهدان

هم‌زمان با هفته دولت مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان با رئیس شورای شهر زاهدان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، اسفندیار زیدآبادی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی سیستان و بلوچستان، در دیدار با رئیس جدید شورای شهر زاهدان با تبریک انتصاب ایشان به این سمت، اظهار داشت: برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه نیازمند همیاری همه ارگان‌های فرهنگی هستیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کتاب‌خوان در کتابخانه‌های عمومی استان گفت: برگزاری این جلسات ضمن ایجاد انگیزه مطالعه در میان جوانان و نوجوانان، بستر مناسبی برای معرفی آثار نویسندگان استان فراهم کرده است. علاوه بر این، یکی از اقدامات تأثیرگذار در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید در جامعه برگزاری مسابقات کتابخوانی است؛ نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در ابتدای سال جاری با برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در این زمینه گام بزرگی برداشت و اختتامیه استانی این جشنواره نیز در تاریخ ۱۹ مردادماه با تقدیر از منتخبین برگزار شد. در این مراسم بیش از ۶۰ نفر از منتخبین و مدیران فعال فرهنگی موردتقدیر قرار گرفتند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در پایان آمادگی این اداره کل را برای ایجاد کتابخانه مشارکتی با همکاری شهرداری اعلام کرد.

عبدالجلیل شهنوازی، رئیس شورای شهر زاهدان نیز در این دیدار اظهار داشت: مطالعه و کتابخوانی عامل ارتقای سطح فرهنگ عمومی  جامعه است. برای  ترویج مطالعه شایسته است تمامی ارگان‌های فرهنگی با یکدیگر همکاری و در راستای تجهیز کتابخانه‌ها و افزایش زیربنا گام بردارند.

وی در پایان با اشاره به قانون تأسیس و اداره کتابخانه‌های عمومی، از انجام پیگیری‌های لازم به‌منظور پرداخت بدهی شهرداری به کتابخانه‌ها خبر داد.