یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳

با حضور رئیس دادگستری استان گلستان؛

نشست کتاب‌خوان ویژه قضات برگزار شد

نشست قضات

نخستین نشست کتاب‌خوان ویژه قضات در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی گلستان، نخستین نشست کتاب‌خوان ویژه قضات در سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان برگزار شد.

رضا قوانلو، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان در ابتدای این نشست گفت: کتاب‌خوانی و کتاب از شاخصه‌های توسعه است که امروز از آن غافل شده‌ایم. سرانه مطالعه در ژاپن بسیار بالاست  و در حال حاضر نیز این کشور به توسعه‌یافتگی رسیده است.

در ادامه ۷ تن از قضات استان به معرفی کتاب‌های خوانده‌شده خود پرداختند؛ «هدیه‌ای برای تو» اثر ربابه اسماعیلی، توسط جهانبخش علی دوستی؛ «مقدمه علم حقوق» اثر ناصر کاتوزیان، توسط علی‌اصغر فراتی؛ «لطفاً مدیر موفقی باشید» اثر محمود نامنی، توسط احمدرضا فضیلت؛ «اعتمادبه‌نفس برتر» از گیل لیندن فیلد، توسط کلثوم بلیاد؛ کتاب «حق زارعانه در حقوق ایران» نوشته قدرت عموزاده مهدیرجی،‌توسط نویسنده اثر؛ «پرونده شخصیت در حقوق کیفری ایران، فرانسه و انگلستان» نوشته حسینعلی ایزد، توسط نویسنده اثر و کتاب «نظام خانواده در اسلام» نوشته باقر شریف قریشی توسط رضا نجار فخرآباد معرفی شد.

هاشمیان، رئیس دادگستری استان نیز در ادامه با تأکید بر نقش آسیب شناسانه و پیشگیرانه دستگاه قضایی،‌ لزوم توجه به فعالیت‌های فرهنگی با محوریت کتاب را یادآور شد.

گفتنی است، سلسله نشست‌های کتاب‌خوان با هدف بهره‌مندی از کتاب برگزار می‌شود و طی این جلسات علاقه‌مندان، تجربه خود را از خواندن کتاب با حاضرین به اشتراک می‌گذارند. استان گلستان طی یک سال گذشته ۲۴۷ نشست کتاب‌خوان برگزار کرده است.