شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹

در حاشیه اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در لرستان؛

دیدار کتابداران و متصدیان برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با نماینده ولی‌فقیه در لرستان

دیدار با ولی فقیه

کتابداران و متصدیان برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در لرستان با نماینده ولی‌فقیه در این استان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، کتابداران و متصدیان برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان لرستان با آیت‌الله میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد دیدار کردند.

در این دیدار علی جهان‌آرا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های عمومی استان، کمبود فضای مطالعه را یکی موانع گسترش فرهنگ مطالعه در استان برشمرد و بیان کرد: شاخص استاندارد فضای مطالعه در کشور برای هر ۲۵ هزار نفر، یک کتابخانه است؛ این در حالی است که در استان لرستان برای هر ۶۰ هزار نفر یک کتابخانه وجود دارد.

وی با اشاره به طولانی شدن روند ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان خرم‌آباد اظهار داشت: ۱۶ سال از آغاز ساخت این پروژه مهم فرهنگی در استان می‌گذرد و هنوز این پروژه به مرحله افتتاح و بهره‌برداری نرسیده است.

جهان‌آرا در بخش دیگری از سخنانش با ارائه گزارشی از روند برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان، تصریح کرد: امسال بیش از ۱۴ هزار نفر از استان لرستان در این جشنواره شرکت کردند؛ این در حالیست که سال گذشته تنها ۲ هزار نفر در این جشنواره مشارکت داشتند.

در ادامه آیت‌الله میرعمادی، نماینده  ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه خرم‌آباد طی سخنانی کتاب را گنجینه گران‌سنگ تاریخ بشریت و سند ماندگار فکر و اندیشه انسان برشمرد و اظهار داشت: کتاب، کتاب‌خوانی و کتابخانه در دین اسلام، از جایگاه والایی برخوردار است.

وی احداث کتابخانه‌های تخصصی را یکی از نیازهای اساسی جامعه امروز دانست و افزود: بزرگ‌ترین سرمایه معنوی هر کشوری  کتاب است و ترویج کتابخوانی نشانه پویایی و ارتقای فرهنگی مردم یک جامعه محسوب می‌شود.

آیت‌الله میرعمادی همچنین از طولانی شدن روند ساخت کتابخانه مرکزی خرم‌آباد انتقاد کرد و با تأکید بر ویژگی‌های یک کتابدار خود گفت: یک کتابدار باید خود متخصص و کتاب‌خوان بوده و به ارزش‌های کتاب آگاهی کامل داشته باشد.