دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان خبر داد؛

مشارکت بیش از ۱۳ هزار لرستانی در هفتمین جشنواره بین‌المللی کتابخوانی رضوی

پوستر هفتمين جشنواره رضوي

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان از مشارکت بیش از ۱۳ هزار نفر در هفتمین جشنواره بین‌المللی کتابخوانی رضوی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، علی جهان‌آرا مدیرکل کتابخانه‌های عمومی این استان با اشاره به استقبال مردم لرستان از برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار کرد: مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم استان در جشنواره کتابخوانی رضوی نشانگر اعتقاد و ارادت مردم لرستان نسبت به ائمه اطهار (ع) به‌ویژه امام رضا (ع) است.

جهان‌آرا با اشاره به رشد نزدیک به ۷ برابری شرکت‌کنندگان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته در استان، عنوان کرد: طبق آمار موجود درمجموع ۱۳۸۸۵ نفر از استان لرستان در هفتمین جشنواره رضوی شرکت کردند که از این تعداد ۷۲۱۸  نفر در بخش مکتوب و ۶۱۴۰  نفر در بخش الکترونیک مسابقه مشارکت داشته‌اند. از این تعداد ۵۲۷ نفر شرکت کننده بخش خانوادگی و بقیه شرکت کننده بخش فردی بودند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان مهم‌ترین هدف برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ منور رضوی و انجام فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین(ع) به‌ویژه حضرت ثامن‌الحجج (ع) دانست و افزود: ایجاد شور و شوق کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم استان و افزایش تعداد مخاطبین کتابخانه‌های عمومی از مهم‌ترین دستاوردهای برگزاری این برنامه مهم فرهنگی است.

وی با تقدیر از تلاش مهندس بازوند، استاندار لرستان به‌عنوان رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان،  همچنین همکاران ستادی، کتابداران، مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، خبرنگاران و اصحاب رسانه استان در برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی یادآور شد: آیین اختتامیه این جشنواره با حضور مدیران کل ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، کتابداران، اهالی فرهنگ، علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی، خبرنگاران و برگزیدگان این برنامه مهم فرهنگی در خرم‌آباد برگزار می‌شود.