چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۶

مسئول کتابخانه دانشجو ملایر خبر داد؛

آغاز به کار کارگاه «مادر کافی، کودک شاد» در کتابخانه دانشجو ملایر

دانشجو ملایر

مسئول کتابخانه دانشجو ملایر گفت: برگزاری کارگاه «مادر کافی، کودک شاد» در کتابخانه دانشجو از سرگرفته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، فرشته دولتی، مسئول کتابخانه دانشجو ملایر از آغاز به کار کارگاه «مادر کافی، کودک شاد» در این کتابخانه خبر داد و گفت: این کارگاه در زمستان 1400 فعالیت خود را آغاز کرد و با وقفه ای دو ماهه مجددا به دلیل درخواست والدین، به صورت هفتگی کار خود را شروع کرد. طبق مطالعات انجام شده از مقالات دریافتی  از پایگاه‌های اطلاعاتی گوناگون دریافتیم سن 3 تا 5 سال برای آموزش فعالیت‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است و چنانچه کودکان در این سن مهارت‌های اجتماعی را به خوبی آموزش نبینند در آینده با مشکلات متعددی در اجتماع روبه رو خواهند شد.

وی افزود: دوران قرنطینه شرایط ناخواسته ای از انزوا و کاهش فعالیت‌های فیزیکی  را برای کودکان به وجود آورد و طی تحقیقات صورت گرفته کودکان اختلالاتی همچون ترس، اضطراب، پرخاشگری، نداشتن مهارت برقراری ارتباط با دیگران، مکالمات محدود و ... را در این دوران تجربه کرده‌اند. از سوی دیگر مادران در این دوران شرایط دشواری را سپری کرده اند.

دولتی اظهار کرد: کتابخانه دانشجو با مطالعات انجام شده بر آن شد که به عنوان یک مرکز آموزشی عمل کرده و از طریق برگزاری کارگاه به این کودکان و مادران آموزش‌هایی داده شود. بنابراین از مادران و کودکان 3تا 5 سال دعوت شد در این کارگاه ها شرکت کنند. برای کودکان کارنامه تشویقی تهیه شد که بابت هر مهارت اجتماعی که کودک نیاز دارد یادبگیرد ستاره ای دریافت کرده و برای ادامه آن تشویق می‌شود. برای کودکان در این کارگاه قصه خوانده می شود، با همکاری هم کاردستی درست می کنند و در انتها به فعالیت های فیزیکی مرتبط با کتاب ها می پردازند. از مادران نیز خواسته شده به عنوان یک مادر کافی برای خود و نیازهای اطلاعاتی خود در این کارگاه زمانی را اختصاص داده و به علایق خود بپردازند. والدین از اینکه کودکانشان در مکالمات و مهارت های اجتماعی پیشرفت داشته اند، ابراز خوشحالی کرده و خواستار ادامه کارگاه شده اند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 9 =