چهارشنبه ۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴

معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار زاهدان مطرح کرد؛

دوری از مطالعه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی است

سیستان

حسنعلی ارجمندی، معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار زاهدان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان، گفت: ریشه بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی دوری از کتاب و کتابخوانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان در سال جاری به ریاست حسنعلی ارجمندی، معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار زاهدان و با حضور اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

حسنعلی ارجمندی، معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار زاهدان در این جلسه گفت: دوری از مطالعه و کتابخوانی باعث بسیاری از معضلات اجتماعی است.

وی با اشاره به پایین بودن زیربنای کتابخانه ای در زاهدان خواستار استفاده از مکان های بلا استفاده سایر ادارات و همچنین استفاده از فضای کتابخانه های مساجد شد و گفت: استفاده از ظرفیت مساجد در راستای ترویج و ترغیب مردم به مطالعه بسیار موثر است.

ارجمندی از خیرین دعوت کرد در ساخت، تجهیز و تکمیل کتابخانه های عمومی با اداره کل کتابخانه ها همکاری داشته باشند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی زاهدان همچنین خواستار نصب المان کتاب در یکی از میادین یا معابر شهر شد و از شهرداری خواست تا نسبت به ساخت و تعبیه آن اقدام کند.

وی به مسئولین و روسای ادارات پیشنهاد داد تا از کتابخانه های سطح شهر بازدید داشته باشند تا علاوه بر آشنایی با ظرفیت های موجود راهکار های مناسبی برای رفع مشکلات و کمبودهای کتابخانه های عمومی ارائه دهند.

معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار زاهدان، با اشاره به سکونت بیش از ۴۰ درصد مردم زاهدان در حاشیه شهر گفت: باید برای گسترش فرهنگ کتابخوانی در این مناطق برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تنها ۴ باب کتابخانه در سطح شهر زاهدان وجود دارد، گفت: حدود ۴۰ سال است که در این شهر کتابخانه جدید احداث نشده است.

وی با اشاره به ایجاد شهرک های متعدد در زاهدان خواستار برنامه ریزی مناسب برای ساخت کتابخانه در این مناطق شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به برنامه های نهاد در حمایت از نویسندگان بومی گفت: برای خرید آثار نویسندگان بومی نیازمند بودجه لازم هستیم که بخشی از این بودجه باید از طریق سهم نیم درصد از درآمد شهرداری ها واریز شود. در سال گذشته از مجموع  ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بدهی شهرداری تنها ۱میلیارد ریال پرداخت شده است.

جواد محمدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زاهدان نیز در این جلسه گفت: با همکاری ستاد اجرای فرمان امام، کار بهسازی و احیای کتابخانه استاد کامبوزیا را آغاز کرده ایم و در نظر داریم تا بخش ویژه کتب خطی و نفیس را در این کتابخانه تجهیز و راه اندازی کنیم. کتابخانه استاد کامبوزیا یکی از غنی ترین کتابخانه های عمومی استان است که همواره مورد توجه محققین داخلی و خارجی بوده و علاوه برآن یکی از مقاصد گردشگری نیز محسوب می شود.

وی از مسئولین و روسای ادارات دعوت کرد تا علاوه بر بازدید از کتابخانه های عمومی، در فعالیت ها و مسابقات فرهنگی کتابخانه های عمومی نیز مشارکت داشته باشند.

در پایان این مراسم از عالیه سجادی، منتخب کشوری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد.

دوری از مطالعه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی است

دوری از مطالعه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی است

دوری از مطالعه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی است

دوری از مطالعه ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی است

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 8 =