سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹

بخشدار کاخک گناباد؛

بزرگ ترین بار فرهنگی جامعه بر دوش کتابخانه ها است

بزرگترین بار فرهنگی جامعه بر دوش کتابخانه ها است

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کاخک شهرستان گناباد با حضور مسئولین بخش کاخک و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش کاخک شهرستان گناباد با حضور مسئولین بخش کاخک و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

در ابتدا حسین مرادی، بخشدار شهر کاخک شهرستان گناباد با تأکید بر نقش کتابخانه ها در برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی کتاب محور گفت: بزرگ ترین بار فرهنگی در جوامع امروزی را می توان بر دوش کتابخانه ها احساس کرد. امروزه کتابخانه ها تنها محلی برای مبادله کتاب نیستند بلکه تبدیل به مراکز فرهنگی و آموزشی شده اند که رویدادهای فرهنگی مهمی در آن ها رخ می دهد.

وی ضمن قدردانی از مسئولان کتابخانه‌های عمومی بخش کاخک در راستای برگزاری برنامه های فرهنگی موثر در حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، افزود: استفاده از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی جهت برگزاری برنامه های فرهنگی و همچنین حضور مسئولان کتابخانه ها در برنامه های مناسبتی می تواند گامی موثر در جهت تشویق و ترغیب مردم به سمت و سوی کتاب و کتابخوانی باشد.  
 

در ادامه احمد مظلوم، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناباد به ارائه گزارشاتی از اقدامات انجام شده در کتابخانه های عمومی بخش کاخک پرداخت.

در پایان هر یک از مسئولین کتابخانه های عمومی بخش کاخک به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی و نحوه ارائه بهتر خدمات کتابخانه ای پرداختند.

گفتنی است، در پایان جلسه مرتضی غلامی به عنوان دبیر محفل ادبی «حبیب شمسی کاخکی» کتابخانه عمومی شهید باهنر کاخک و طاهره کواکبی نیز به عنوان دبیر محفل ادبی «شمس_مولانا» کتابخانه عمومی امامزاده محمدعابد (ع) کاخک معرفی شدند.

بزرگ ترین بار فرهنگی جامعه بر دوش کتابخانه ها است

بزرگ ترین بار فرهنگی جامعه بر دوش کتابخانه ها است

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 4 =