دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲

بخشدار مرکزی هرسین:

کتابخانه های عمومی قلب تپنده جامعه هستند

انجمن هرسین

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین به ریاست ولی دارایی نیا، بخشدار مرکزی و با حضور علی نورعلی، شهردار هرسین؛ سیاوش نظری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ اردشیر رشیدی، رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در کتابخانه عمومی شهدای محراب این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای جلسه ولی دارایی نیا، بخشدار مرکزی ضمن قرائت دستور جلسه بر اهمیت برنامه ریزی مناسب جهت غنی سازی اوقات فراغت شهروندان به ویژه دانش آموزان، قشر جوان و نوجوان در کتابخانه های عمومی تاکید کرد.

دارایی نیا رفع مشکلات و مسائل کتابخانه ها و افزایش بودجه فرهنگی را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و گفت: کتابخانه های عمومی قلب تپنده جامعه هستند و بایستی از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای، بهره گیری از ظرفیت خیرین و نیز اجرای ماده ۶ قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور، با نگاهی ویژه در رفع نیازمندی این پایگاه های فرهنگی اجتماعی تلاش کرد.

در ادامه شهردار هرسین ضمن تاکید بر مقوله کتاب، کتابخوانی، مطالعه مفید و ضرورت ارتقای فرهنگ عمومی، به روز رسانی منابع مطالعاتی کتابخانه ها و سرمایه گذاری همه جانبه در زمینه فرهنگ را مهم دانست.

وی افزود: در حمایت از کتابخانه های عمومی تمام قد ایستاده و از هیچ تلاشی در زمینه گسترش کتاب و کتابخوانی فرو گذار نخواهم کرد.

علی نورعلی، بیان کرد: راه نجات یک جامعه از کتاب و کتابخوانی می گذرد؛ چراکه جامعه با سواد و جامعه ای که نسبت به مفاخر علمی و ادبی خود شناخت کافی داشته باشد از بزهکاری ها، آسیب های اجتماعی و تبعات اجتماعی منفی به دور خواهد بود و جامعه باسواد شهروندان بهتری خواهد داشت.

سپس رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هرسین ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه از تعامل سازنده اعضای انجمن و فعالین فرهنگی تقدیر کرد. فاضل کرمی، ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی را مطرح و بر لزوم پیگیری و تامین اعتبارات لازم در کمیته برنامه ریزی جهت رفع موانع و مشکلات موجود تاکید کرد.

کرمی همچنین از برگزاری برنامه های فرهنگی کتاب محور از قبیل کارگاه های آموزشی متنوع، نشست های مطالعاتی کتاب محور در ایام اوقات فراغت تابستان سال جاری خبر داد و همکاری و همراهی سایر دستگاه های اجرایی را در این زمینه خواستار شد.

در ادامه هر کدام از حاضرین نظرات خود را در خصوص ترویج کتاب و کتابخوانی در شهرستان هرسین بیان کردند.

کتابخانه های عمومی قلب تپنده جامعه هستند

کتابخانه های عمومی قلب تپنده جامعه هستند

کتابخانه های عمومی قلب تپنده جامعه هستند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 7 =