یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶

رئیس شورای عالی استان ها در دیدار با دبیرکل نهاد مطرح کرد؛

لزوم توجه به نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان مرکز اصلی و رسمی کتاب و کتابخوانی

جلسه رئیس شورای عالی استان و دبیرکل

مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در راستای تعامل و هم‌افزایی نهاد و سایر دستگاه‌های اجرایی در حوزه کتابخوانی، با پرویز سروری، رئیس شورای عالی استان‌ها دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و پرویز سروری، رئیس شورای عالی استان‌ها شنبه ۲۸ خرداد دیدار و پیرامون مهم ترین مسائل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این دیدار مهدی رمضانی با اشاره به رویکرد نهاد کتابخانه های عمومی کشور در دوره جدید مدیریت، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های نهاد در حوزه توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی طی سال‌های اخیر پرداخت و بر لزوم تعامل و هم افزایی دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی سراسر کشور در حوزه کتابخوانی تاکید کرد.
دبیرکل نهاد با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در حوزه کتابخوانی و نهاد کتابخانه های عمومی کشور، افزود: یکی از ضرورت‌های فعالیت در این حوزه استفاده از هم افزایی و ظرفیت سایر دستگاههاست و نهاد در مسیر فعالیت خود تفاهمنامه‌هایی را با دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان زندان‌ها، نیروهای مسلح، و بسیاری از دستگاه‌های دیگر به امضا رسانده. برگزاری برنامه‌های متعدد و متنوع ترویجی نیز همواره در دستور کار بوده است و ویژه برنامه‌هایی از جمله «روایت مادری» در جهت تجلیل از مقام مادران و خانواده شهدا برگزار کرده که در این عرصه بسیار پیشرو بوده است.

لزوم توجه به نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان مرکز اصلی و رسمی کتاب و کتابخوانی

پرویز سروری، رئیس شورای عالی استان‌ها و عضو هیئت امنای نهاد کتابخانه‌ها نیز با اشاره به اهمیت و جایگاه کتابخانه های عمومی در فضای فرهنگی کشور، گفت: موضوع کتاب و کتابخوانی و گسترش فرهنگ مطالعه موضوعی است که مشارکت و هم افزایی همه دستگاه های فرهنگی و اجرایی کشور از جمله آموزش و پرورش را می‌طلبد. همچنین تعامل شهرداری ها و شورای عالی استان‌ها با نهاد نیز می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.
وی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: ما در حوزه کتاب مبلغ بزرگی مانند رهبر انقلاب را داریم که این موضوع خود نشان دهنده اهمیت و لزوم توجه بیشتر به این حوزه دارد. بر این اساس نگاه ها به نهاد کتابخانه های عمومی کشور باید به گونه ای باشد که رفته رفته به مرکز اصلی و رسمی کتاب و کتابخوانی در کشور تبدیل شود.

لزوم توجه به نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان مرکز اصلی و رسمی کتاب و کتابخوانی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 5 =