چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳

در قالب جدیدترین بسته‌های نورسیده انجام می‌شود؛

ارسال بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور

ارسال نورسیده های 45 به کتابخانه های عمومی سراسر کشور - انبار کتاب

اداره کل تامین منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور از خرید بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب در قالب بسته‌های نورسیده شماره‌های ۴۸ و ۴۹ برای ارسال به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، جدیدترین بسته‌های نورسیده (شماره‌های ۴۸ و ۴۹) حاوی بیش از ۲۰۰ هزار نسخه کتاب از حدود ۵۰ ناشر خصوصی و دولتی از جمله اسم، افق، امیرکبیر، امینان، آفرینگان، آموت، آوای چلچله، به نشر، پرتغال، چشمه، راه یار، زعفران، سروش، سوره مهر، شهید کاظمی، علی، فاطمی، فرهنگ نشر نو، کتاب پارک، مهرسا، مهرستان، نسل روشن، نیماژ، هوپا و هیرمند توسط اداره کل تامین منابع خریداری و به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور ارسال می شود.

نخستین بسته از خریدهای جدید تحت عنوان «نورسیده ۴۸» با تعداد ۶۳ عنوان و بالغ بر ۱۸۰ هزار نسخه در موضوعات مختلفی همچون ادبیات، داستان و علوم کاربردی در حال ارسال به همه کتابخانه های نهادی و مشارکتی است. گروه سنی کودک و نوجوان نیز بیشترین استفاده کنندگان منابع این بسته خواهند بود.

بسته «نو رسیده ۴۹» نیز که مخصوص کتابخانه‌های اصلی استان و شهرستان است، با ۴۶ عنوان و بالغ بر ۲۳ هزار نسخه از ۲۵ ناشر، پس از پایان ارسال نورسیده ۴۸ به کتابخانه‌های مذکور ارسال خواهد شد.

گفتنی است، ارسال منابع جدید کتابخانه‌ای با نام بسته‌ «نو رسیده‌ها» از سال ۱۳۹۳ به همت اداره کل منابع نهاد آغاز شده است و تا پیش از این ۴۷ بسته حاوی تازه ترین کتاب های منتشر شده از ناشران مختلف خصوصی و دولتی خریداری و به کتابخانه های عمومی کشور ارسال شده است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =