شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۶

افتتاح کتابخانه عمومی پاسارگاد در شهر مادرسلیمان؛

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد

افتتاح کتابخانه پاسارگاد

کتابخانه عمومی پاسارگاد در شهر فاقد کتابخانه مادرسلیمان شهرستان پاسارگاد به بهره برداری رسید. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، آیین افتتاح کتابخانه عمومی پاسارگاد در شهر مادرسلیمان شهرستان پاسارگاد با حضور مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد؛ جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم شهرستان‌های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس،شورای اسلامی؛ اسماعیل محبی پور، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری فارس؛ روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ مهدی علی پور، فرماندار پاسارگاد؛ حجت الاسلام بحرینی، امام جمعه بخش پاسارگاد و حجت‌الاسلام امین عزیزی، امام جمعه سعادت شهر برگزار شد. 

مهدی علیپور، فرماندار پاسارگاد در این مراسم عنوان کرد: به بحث ترویج فرهنگ کتابخوانی هم در نظام اسلامی و هم در مکتب ایرانی توجه ویژه ای  شده، احداث کتابخانه گام موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی این مردم خواهد داشت. انتظار است که فرهنگ کتابخوانی با افتتاح کتابخانه در این منطقه ترویح یابد. 

روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس نیز در آیین بهره برداری از کتابخانه شهر مادرسلیمان گفت: علی رغم برنامه ریزی برای افتتاح کتابخانه در وقت کم، هم مدیرعامل بانک پاسارگاد و هم نماینده مجلس و مسئولان استانی برای حضور در این آیین همراهی کردند و این نشان از اهمیت کتابخانه و مردم این شهر است.

وی تصریح کرد: بانک پاسارگاد ۱۸ کتابخانه عمومی در شهرهای مختلف ساخته و کتابخانه عمومی شهر مادرسلیمان نیز به همت این بانک به بهره برداری رسیده است. امیدواریم در جاهای دیگر استان فارس با همکاری بانک پاسارگاد نعمت داشتن کتابخانه را به مردم اهدا کنیم. 

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد


منوچهری تاکید کرد: استان فارس مهد فرهنگ و تمدن است. شیراز از زمان عضد الدوله دیلمی کتابخانه عمومی داشته و این فرهنگ باید ادامه یابد.

به گفته منوچهری این پنجمین کتابخانه ای است که در دولت سیزدهم به بهره برداری می رسد. 

جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم شهرستان‌های مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از سازندگان این کتابخانه عنوان کرد: اگر می خواهیم کار ماندگاری برای بخش محروم پاسارگاد کنیم، باید در جهت توسعه زیرساخت های فرهنگی این منطقه گام برداریم.

حجت الاسلام بحرینی، امام جمعه بخش پاسارگاد نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه متاسفانه برای بحث کتابخانه و نماز بودجه در نظر گرفته نمی شود، گفت: روزی که کلنگ احداث آب و برق شهرها زده می شود، باید کلنگ کتابخانه هم زده شود. اگر امروز جامعه از معنویت دور شده به دلیل این است که در  ارتقای معنوی کم تلاش بودیم.

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد


وی اضافه کرد: افتتاح این کتابخانه در ارتقای معنویت و رشد و شکوفایی افکار جوانان ما تاثیر خواهد داشت.

اسماعیل محبی پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس نیز در این آیین با اشاره به ساخت کتابخانه توسط بانک پاسارگاد گفت: این اقدام در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی این بانک صورت گرفته است. انشاالله این مسئولیت اجتماعی و توجه به نیازهای جامعه از سوی دیگر بنگاه های اقتصادی دنبال شود.

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد


وی افزود: این پروژه چند ویژگی خاص دارد. این کتابخانه در یک نقطه خاص برای مردم عزیز پاسارگاد ایجاد شده، همچنین سرعت ایجاد کتابخانه بسیار خوب بوده است. این کتابخانه در جایی ساخته شده که لازم است مبانی فکری جوانان آن با خوراک های فرهنگ اصیل آشنا شود. اینجا مکانی است که می تواند به عنوان فرصت فرهنگی در ابعاد بین المللی مورد بهره برداری قرار گیرد. 

مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز در این نشست، بانک پاسارگاد را بانک رضوی دانست و گفت: بانک پاسارگاد در جهت انجام مسئولیت های اجتماعی خود گام بردارد. تاکنون ۲۷ مدرسه در مناطق سیل زده و مناطق محروم ایجاد کردیم. همچنین ۱۲ مدرسه در حال اتمام است.

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد


وی با تاکید بر اینکه ساخت کتابخانه نیز در راستای اجرای تعهدات اجتماعی بانک پاسارگاد انجام شده است، گفت: نقطه آغاز حرکت ما فرمایشات رهبری بود.‌ از امکاناتی که خدا در اختیار ما قرار می دهد، باید در راستای توسعه فرهنگ بهره ببریم. متاسفانه در برنامه توسعه ای بحث فرهنگ همیشه ضمیمه حساب می شود اما فرهنگ باید در راس باشد.

قاسمی گفت: اعتباراتی که به واسطه اطمینان مردم در بانک پاسارگاد وجود دارد برای رفاه جامعه و بحث های فرهنگی استفاده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه بنگاه های اقتصادی در کشور باید مسئولیت های اجتماعی خود را به خوبی انجام دهند، خاطرنشان کرد: بانک ها می توانند بزرگ ترین سرمایه گذاری را در کشور انجام دهند. کشور ما واقعا استعداد دارد و هرچقدر بخواهیم توسعه می یابد. 

قاسمی همچنین در این مراسم در خصوص ساخت سالن مطالعه در کنار کتابخانه نیز اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، کتابخانه عمومی پاسارگاد در شهر فاقد کتابخانه مادرسلیمان از بخش پاسارگاد شهرستان پاسارگاد به بهره برداری رسیده است. زمین این کتابخانه توسط شورا و شهرداری مادرسلیمان واگذار و کتابخانه توسط بانک پاسارگاد احداث شده است.

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد

شهر تاریخی فارس صاحب کتابخانه شد

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 9 =