سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۷

به همت کتابخانه عمومی شهید مدنی شهرستان تویسرکان؛

نقد کتاب «معارف اللطائف» برگزار شد

تویسرکان نقد کتاب

نشست نقد کتاب «معارف اللطائف» نوشته محمدعلی مجاهدی به همت کتابخانه عمومی شهید مدنی شهرستان تویسرکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان همدان، نشست نقد کتاب «معارف اللطائف» نوشته محمدعلی مجاهدی با حضور فتح الله فتحی، نویسنده و منتقد ادبی اثر و جمعی از اعضا در سالن کتابخانه عمومی شهید مدنی تویسرکان برگزار شد.

الهام الوندی، مسئول کتابخانه عمومی شهید مدنی اظهار داشت: بعد از دو سال دوری اعضا از کتابخانه ها امروز نقد کتاب «معارف اللطائف» که شیوه ای طنز از بیان ادبی است و سعی شده که در آن عیب های فردی و اجتماعی مورد تمسخر قرار گیرد، توسط استاد فتحی، مدرس حوزه و دانشگاه به بوته نقد گذاشته می شود.

فتحی در این آیین گفت: هدف اصلی از تدوین این کتاب توسط نویسنده نشان دادن بزرگان دین، عرفای نام آشنای اسلامی و بزرگان بلند آوازه ایرانی است. طنز در عین حال هدف مشخصی را که در نهایت به تغییر و اصلاح رفتارهای بشری می انجامد دنبال می‌کند.

وی بیان داشت: این کتاب شامل دو بخش است بخش اول دربرگیرنده لطائف منثوری که به نحوی متاثر از آموزه های دینی مقوله‌های عرفانی و نکات عبادی اخلاقی است. ۵۰۰ لطیفه در این بخش است. بخش دوم کتاب حاوی لطایف منظومی است که بیشتر جنبه ادبی، اجتماعی و هزلی دارد. این بخش دربرگیرنده ۴۰۰ لطیفه است. کتاب معارف اللطائف نوشته محمدعلی مجاهدی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است. نقد اصلی بر این کتاب این است که بعضی از طنز پردازی ها نتوانسته محکم و صریح نکته قابل فهمی را بیان کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 9 =