سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴

فرماندار سنندج؛

اقدامات کتابخانه های عمومی در پیشبرد اهداف فرهنگی قابل تقدیر است

دیدار مدیرکل با فرماندار سنندج

حسن عسگری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج گفت: اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی در پیشبرد اهداف فرهنگی اثرگذار و قابل تقدیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان به منظور معرفی فعالیت ها و برنامه های کتابخانه های عمومی با حسن عسگری، فرماندار جدید شهرستان سنندج دیدار و گفتگو کرد. 

حسن عسگری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج در این دیدار گفت: اقدامات و فعالیت های کتابخانه های عمومی در پیشبرد اهداف فرهنگی اثرگذار و قابل تقدیر بوده است.

وی از کتابخانه های عمومی به عنوان زیربنای بخش فرهنگ نام برد و بیان کرد: آثار و نتایج فعالیت های فرهنگی در دراز مدت نمایان می شود، بنابراین فعالان این حوزه باید صبور باشند و به این مهم توجه داشته باشند.

عسگری انتخاب سنندج به عنوان پایتخت کتاب ایران را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: باید از این فرصت به بهترین شکل استفاده شود و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی در این زمینه وظایف مهمی دارند.

فرماندار سنندج گفت: بهره گیری و استفاده از ظرفیت های موجود در حوزه کتاب و کتابخوانی امری ضروری است و در این میان باید از مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف و همچنین عموم مردم استفاده شود.

محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار از کتابخانه های عمومی به عنوان پاتوق فرهنگی اجتماعی یاد کرد و گفت: برگزاری برنامه های متنوع و مختلف در سال های اخیر نشان دهنده بسط وظایف و مسئولیت های کتابخانه های عمومی بوده است.

وی توجه به توسعه زیرساخت ها و نوسازی کتابخانه های عمومی را از اهداف مهم این نهاد فرهنگی ذکر کرد و گفت: افتتاح و راه اندازی کتابخانه مرکزی سنندج با استانداردهای جهانی یکی از این اقدامات بوده است. نوسازی کتابخانه عمومی فردوسی سنندج با امکانات به روز و ارتقای سطح خدمات رسانی به علاقمندان یکی دیگر از فعالیت های کتابخانه های عمومی در یک سال اخیر بوده است و به زودی زمینه بهره مندی مردم از این کتابخانه نیز فراهم می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان از افتتاح و راه‌اندازی کتابخانه عمومی ناحیه منفصل شهری سنندج در روزهای آینده خبر داد و گفت: این کتابخانه می تواند بخشی از نیازهای فرهنگی مردم نایسر را در حوزه کتاب برطرف کند.

مخدومی در پایان اضافه کرد: حمایت مسئولان از کتابخانه های عمومی می تواند این نهاد فرهنگی را در نیل به اهداف تعیین شده که همانا ارتقای شاخص های کتابخوانی است بیش از پیش یاری دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 1 =