سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۱

با حضور سرپرست اداره کل امور مجلس و استان‌های نهاد؛

آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد

آیین معارفه

آیین تکریم امیر هلاکویی و معارفه حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی با حضور سرپرست اداره کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سالن اجتماعات فرمانداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، مراسم تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه با حضور عباس نعمتی، سرپرست اداره کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ مسعود مهدیان فر، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های استان و کارکنان ستادی اداره کل کتابخانه های عمومی در سالن اجتماعات فرمانداری اصفهان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم عباس نعمتی، سرپرست اداره کل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ضمن تقدیر از امیر هلاکویی، سرپرست سابق اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان گفت: در حال حاضر ۳۷۰۰ باب کتابخانه عمومی در سطح کشور به ارائه خدمات کتابخانه ای می پردازد که استان اصفهان از نظر تعداد کتابخانه رتبه اول کشور را دارد.

نعمتی تصریح کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور یک نهاد صد درصد فرهنگی است و رونق فرهنگ کتابخوانی و بالا بردن سرانه مطالعه نیازمند مشارکت تمامی دستگاه های فرهنگی و نهاد ها و تشکل ها و علاقه مندان به فرهنگ است.

سرپرست اداره کل امور مجلس و استان‌های نهاد در ادامه ضمن تبریک به حجت الاسلام معتمدی، گفت: امیدواریم با توجه به تجارب و ارتباطات سرپرست جدید با سایر دستگاه ها و سازمان های استان، شاهد پیشرفت کتابخانه های عمومی استان باشیم.

آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد

مسعود مهدیان‌فر، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان نیز در این مراسم ضمن تبریک این انتصاب و تقدیر از زحمات ۶ ساله سرپرست سابق با اشاره به اینکه در حوزه سرانه کتاب و کتابخانه در استان، وضعیت مطلوب و قابل قبولی داریم، اظهار کرد: استان اصفهان نقش بی بدیلی در توسعه فرهنگ جامعه دارد و اداره کل کتابخانه های عمومی استان بایستی در این زمینه فعال و تاثیر گذار باشد.

وی با بیان اینکه ترویج کتاب و کتابخوانی تأثیری مستقیم در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارد، گفت: یکی از راهکارهای پیشنهادی در این رابطه به سراغ مردم رفتن و سوق دادن آن ها به ویژه مخاطبان کودک و نوجوان به سمت مطالعه و استفاده از کتابخانه های عمومی است.

آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد

در ادامه مراسم امیر هلاکویی، سرپرست سابق اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان با تشکر از زحمات همکاران و کتابداران این استان در مدت حضور ۶ ساله خود، یادآور شد: عامل ارتقا و تداوم روند رو به رشد مجموعه، همدلی همکاران و همراهی مسئولان استانی است و اگر کاری در مدت حضورم در مجموعه کتابخانه های عمومی انجام شده تنها با همکاری آن ها بوده است.

هلاکویی ضمن ارائه گزارش مختصری از عملکرد ۶ ساله خود، افزود: در این مدت ۵۲ باب کتابخانه به مجموعه اضافه شد و سعی بر این بود کتابخانه ها در مناطق و شهرهای فاقد کتابخانه احداث و بنا شوند.

وی همچنین برای حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، سرپرست جدید کتابخانه های عمومی استان در پیشبرد اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور آرزوی موفقیت کرد.

آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد

حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان ضمن خیرمقدم به حاضرین و تشکر ویژه از سرپرست اداره کل امور مجلس‌ها و استان‌های نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای حضور در این مراسم، گفت: از دبیرکل نهاد به دلیل اعتماد به بنده و فراهم شدن فرصتی مغتنم برای خدمت در این مجموعه کمال تشکر را دارم.

حجت الاسلام معتمدی افزود: کتاب و کتابخوانی جایگاه مهمی در اسلام دارد و این مساله از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ است. ایشان تاکید بسیار زیادی بر انس با کتاب در میان همه اقشار داشته و دارند.

وی ادامه داد: ماموریت و هدف اصلی ما ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و برای رسیدن به این هدف از همه ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.

آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد

در پایان مراسم با تقدیر از تلاش های امیر هلاکویی، حکم سرپرستی حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی توسط عباس نعمتی، سرپرست اداره کل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به وی تحویل داده شد.

آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان برگزار شد

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 12 =