سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس خبر داد؛

ادامه روند بازسازی کتابخانه عمومی آیت الله شهید دستغیب

کتابخانه عمومی شهیددستغیب

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه پروژه بازسازی کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز که برای مدتی به دلیل مشکلات پیش آمده با پیمانکار پیشین، متوقف شده بود، گفت: با انتخاب پیمانکار جدید، بازسازی این کتابخانه از ابتدای سال جاری دوباره آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس از ادامه روند بازسازی کتابخانه عمومی آیت الله شهید دستغیب خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده برای این پروژه و ضرورت خاتمه پیمان با پیمانکار پیشین، در سال پیش مناقصه بازسازی کتابخانه شهید دستغیب برگزار و پیمانکار این پروژه انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه تجهیز کارگاه توسط پیمانکار انجام و عملیات بازسازی این کتابخانه مجددا آغاز شده است، گفت: برآورد زمانی پیمانکار برای اتمام این پروژه، یک سال است که امیدواریم روند بازسازی و تجهیز و بهره برداری از این کتابخانه تا پایان سال صوت گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به تجهیزات این کتابخانه تأکید کرد: با توجه به نظرات کارشناسان نهاد، تجهیزات کامل مورد نیاز این کتابخانه براساس آخرین استاندارها مشخص و تمامی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری این کتابخانه خریداری شده که بلافاصله پس از اتمام عملیات عمرانی بازسازی، کتابخانه تجهیز و به بهره برداری خواهد رسید.

وی تأکید کرد: مرمت کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز به دلیل افزایش قیمت‌ ها و ضرر پیمانکار پیشین، بار دیگر به مناقصه گذاشته شد و بر این‌ اساس با انتشار فهرست بهای جدید مرمت، مناقصه تعیین پیمانکار در سال ۱۴۰۰ برگزار شده است.

گفتنی است، بهسازی این کتابخانه با بیش از ۷۰ سال قدمت، پس از دو سال مطالعات کارشناسی از مردادماه سال ۱۳۹۸ آغاز شد و کتاب‌های آن به ساختمان شورای شهر منتقل شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 3 =