شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸

با حضور نماینده مجلس سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی؛

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

کلنگ زنی کتابخانه و انجمن کتابخانه های عمومی سروستان

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی سروستان و آیین کلنگ‌زنی کتابخانه عمومی تخصصی مادر و کودک شهر سروستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس، آیین کلنگ زنی کتابخانه تخصصی مادر و کودک سروستان و جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان، بعدازظهر سه شنبه ۶ اردیبهشت در آستانه روز ملی سروستان با حضور عبدالعلی رحیمی نماینده مردم کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی؛ روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ قاسم فریدیان، فرماندار سروستان؛ سیدعباس موسوی، امام‌ جمعه سروستان، اعضای انجمن خیرین کتابخانه ساز، مدرسه ساز و خیرین سلامت سروستان و نماینده خیر برگزار شد.

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

عبدالعلی رحیمی، نماینده شهرستان سروستان، کوار و خرامه در مجلس در نشست انجمن کتابخانه های عمومی سروستان، با اشاره به کلنگ زنی کتابخانه تخصصی مادر و کودک سروستان عنوان کرد: خوشبختانه این پروژه مهم امروز کلنگ زنی شد و لازم است با اعتبارات اولیه این پروژه فوندانسیون کتابخانه بسته و کار ساخت آغاز شود. تلاش می کنیم از بودجه های در اختیار نماینده و با کمک فرمانداری سروستان پروژه به ۵۰ درصد برسد.

رحیمی تأکید کرد: توسعه زیرساخت های فرهنگی، مورد نیاز شهرستان سروستان است. از ظرفیت خیرین و صنایع در شهرستان ها برای ورود به حوزه های فرهنگی و به ویژه کتابخانه های عمومی استفاده خواهیم کرد.

قاسم فریدیان، فرماندار سروستان نیز در این نشست با بیان اینکه کتابخانه موجبات توسعه فرهنگی را به بار می‌آورد، عنوان کرد: توسعه کتابخوانی در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است. از شاخص های توسعه هر شهرستان وجود زیرساخت های فرهنگی است.

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سروستان اضافه کرد: کلنگ زنی کتابخانه سروستان را که نیاز و درخواست مردم بود به فال نیک می گیریم و امیدواریم با همکاری دولت و خیرین این پروژه هر چه زودتر به ثمر برسد. برای ساخت این پروژه نیز، هم از طریق جذب بودجه و هم از بودجه داخلی شهرستان، اعتبار در نظر گرفته خواهد شد.

فریدیان همچنین تأکید کرد: کتابداران نیز باید تدابیری بیندیشند تا جوانان و خانواده ها را به کتابخانه ها جذب کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس نیز در ادامه این نشست ضمن قدردانی از خیرین شهرستان سروستان، در پایه‌گذاری کتابخانه تخصصی مادر و کودک سروستان عنوان کرد: دو سال پیش، آیین گرامیداشت پنجاه سال خدمات کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سروستان را برگزار کردیم و این نشان دهنده همت و طبع بلند مردم سروستان است. پنجاه سال قبل زمانی که بسیاری از شهرهای بزرگ کشور کتابخانه نداشتند، مردم نیک اندیش سروستان به فکر ساخت کتابخانه و دانش اندوختگی و علم آموزی بودند.

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

روح الله منوچهری اضافه کرد: امروز هم توفیق داریم در حوزه ای تازه در سروستان گام برداریم. دومین کتابخانه تخصصی مادر و کودک استان در سروستان کلید خورد و این بسیار ارزشمند است. زیرا برای اینکه نسل بعد را کتابخوان کنیم باید به کودکان توجه کرد.

وی اضافه کرد: شروع این پروژه با همکاری خیرین است و هر کاری که با حضور خیرین همراه شود، برکت و رشد به همراه دارد. خیرین کتابخانه ساز بازوی قدرتمند کتابخانه های عمومی هستند و خیرین در حوزه های ساخت و تجهیز و توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی کمک کرده اند؛ به طوری که بسیاری از پروژ های کتابخانه ای به همت خیرین به ثمر نشسته است.

گفتنی است، پروژه کتابخانه کودک و عدالت، در زمینی که توسط حاج امیربیژن عدالت سروستانی، خیر سروستانی اهدا شده، کلنگ زنی شد و هزینه اولیه ساخت این کتابخانه توسط اعتبارات نماینده شهرستان و کمک انجمن خیرین کتابخانه‌ساز سروستان تامین شده‌ است. همچنین بر اساس رایزنی های انجام شده برای این پروژه، در صورت تکمیل ۵۰ درصدی پروژه، این کتابخانه توسط بنیاد قلم چی تکمیل و تجهیز خواهد شد. کتابخانه تخصصی مادر و کودک سروستان با متراژ ۸۰۰ متر مربع ساخته می‌شود و اعتبارات ساخت آن ۶۰ میلیارد ریال برآورد شده است. سالن نمایش، گالری، اتاق قصه، مخزن و سالن مطالعه و ... از بخش های این کتابخانه است.

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

کتابخانه تخصصی مادر و کودک شهر سروستان کلنگ زنی شد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =