یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰

به منظور بررسی پیشرفت پروژه و تسریع در روند افتتاح انجام شد؛

بازدید معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد از کتابخانه مرکزی رشت

image-20211202093852-16.jpeg

معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در کتابخانه مرکزی رشت ضمن بازدید از بخش های مختلف این کتابخانه در جریان آخرین وضعیت و اقدامات صورت گرفته در این مرکز فرهنگی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با همراهی پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، معاونین و کارشناسان این اداره کل با حضور در کتابخانه مرکزی شهر رشت از بخش های مختلف این مجموعه فرهنگی بازدید کرد.

معاون دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این بازدید که به منظور اطلاع از آخرین وضعیت پروژه بزرگ کتابخانه مرکزی رشت صورت پذیرفت با بیان اینکه برخی مسائل باقی مانده در مسیر افتتاح کتابخانه مرکزی رشت می بایست از سوی مجری پروژه یعنی اداره کل راه و شهرسازی پیگیری و صدور پروانه و مجوزهای لازم جهت اختصاص انشعابات انرژی از سوی شهرداری رشت انجام شود، از آمادگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای تجهیز و اختصاص امکانات کتابخانه ای به محض تکمیل کتابخانه خبر داد.

مهدی رمضانی همچنین با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم اکنون عملیات تجهیز و طراحی فضاهای داخلی چندین کتابخانه مرکزی در استان های مختلف کشور را در دست دارد، خاطرنشان کرد: این مجموعه کوچک ترین تعللی در راه اندازی کتابخانه های مرکزی پس از تحویل آن به نهاد نداشته و در مورد کتابخانه مرکزی رشت نیز همین امر رعایت خواهد شد.

رمضانی همچنین در پایان این بازدید در گفتگو با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان به ارائه نکاتی برای طراحی بخش های مختلف این کتابخانه و آمادگی کامل برای پیش بینی اقدامات لازم در صورت تحویل بنا از سوی اداره کل راه و شهر سازی به عنوان مجری پروژه به نهاد کتابخانه ها پرداخت.

رمضانی با بیان ضرورت افتتاح هرچه سریعتر این پروژه و در چرخة خدمت قرار گرفتن آن تصریح کرد: مسئولین ومراجع استانی با توجه به پیشرفت پروژه و ضرورت راه اندازی آن  مساعدت وهمراهی بیشتری در رفع موانع داشته باشند.

گفتنی است، کتابخانه مرکزی شهر رشت به عنوان بزرگ ترین کتابخانه عمومی شمال کشور با اسکلت بتنی در ۶ طبقه با مساحت ۸ هزار و ۱۵۳ مترمربع، دارای بخش های مختلفی چون سالن آمفی تئاتر، مخزن کتاب، سالن های مطالعه مجزا ویژه آقایان و خانم ها، سالن جلسات، بخش ویژه گویا و بریل، بخش کتب مرجع، بخش امانت، بخش ویژه و مستقل کودک، بخش ویژه سالمندان، نشریات، بخش ویژه مطالعه پژوهشگران، بخش اداری کتابخانه و مرمت و آماده سازی کتاب، بخش ویژه پایگاه های اطلاعاتی، سالن پذیرایی، گالری نمایش و نمازخانه است.


ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =