یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو برگزار شد

جلسه انجمن

سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو به ریاست کرم محمدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو در سال جاری به ریاست کرم محمدی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان و با حضورحجت الاسلام والمسلمین مصطفی ملکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو؛ غلامرضا پرنا، سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان دالاهو؛ رسول کرمی، معاون شهرداری کرندغرب؛ کامران رحمانی، شهردار ریجاب؛ قباد کرم پور، رئیس شورای اسلامی شهر ریجاب؛ محمد شفیعی، سرپرست اداره فنی و حرفه ای؛ محمدحسین سلیمانی، مسئول امور فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه دالاهو؛ حمید مهدی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو و سایر اعضای حقیقی این انجمن در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان روز پنجشنبه 18 شهریور ماه سالجاری برگزار شد.


در ابتدای جلسه حمید مهدی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان ضمن خیرم مقدم به اعضای انجمن، به بررسی مصوبات جلسه قبل پرداخت و گزارشی از فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو در دوران کرونا از اول سال ۱۴۰۰ تا پایان تیرماه سال جاری ارائه کرد.

کرم محمدی، فرماندار شهرستان دالاهو و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: نه تنها در حوزه کتاب و کتابخوانی بلکه در بسیاری از حوزه های تربیتی، اخبار و تحلیل ها، گوشی های هوشمند همه را تحت تاثیر قرار داده است. ارتباط موثر با کتاب و کتابخانه نباید به دست فراموشی سپرده شود.

وی افزود: جشنواره کتابخوانی رضوی برای ترویج کتابخوانی در جامعه برنامه ریزی شده و در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی می تواند برنامه های بیشتری از این دسته انجام دهد. هم اکنون ما شاهد این هستیم که کتابخانه ها به عنوان پایگاه های فرهنگی- اجتماعی بیشترین مشارکت را در زمینه فرهنگ سازی داشته اند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مصطفی ملکی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو گفت: در شهرستان دالاهو کتابداران فعالیت کتابخانه ها را با وجود شرایط کرونایی به صورت منظم در فضای مجازی ادامه می دهند.

 وی افزود: ما باید به سمتی برویم که مردم کتاب بخوانند و متاسفانه گوشی های هوشمندی که به راحتی در اختیار کودکان و نوجوانان قرار می گیرد، فاصله بین کودکان و نوجوانان را با کتابخانه بیشتر کرده و می توان از آن هم به عنوان دوست و هم دشمن کتاب یاد کرد و این مساله نیاز به مدیریت و نظارت بیشتر خانواده ها دارد.


در پایان جلسه هر یک از اعضای حقیقی و حقوقی نظرات و پیشنهاداتی در خصوص توسعه فرهنگ مطالعه در شهرستان دالاهو مطرح کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 3 =