یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹

با حضور استاندار ایلام؛

پویش اهدای کتاب مسئولین و مدیران به کتابخانه های عمومی آغاز شد

پویش اهدای کتاب مدیران استان ایلام

مراسم آغاز «پویش اهدای کتاب مسئولین و مدیران به کتابخانه های عمومی» با حضور استاندار ایلام، معاونین استانداری و جمعی از مدیران جمعی ادارات استان ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، مراسم آغاز «پویش اهدای کتاب مسئولین و مدیران به کتابخانه های عمومی» با هدف تامین بخشی از کتب مورد نیاز کتابخانه های عمومی استان و تبادل منابع مکتوب، با حضور محمد نوذری، استاندارایلام، معاونین استانداری و جمعی از مدیران جمعی ادارات استان ایلام برگزار شد.

سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام در حاشیه این آیین گفت: به منظور نهادینه کردن و تقویت فرهنگ کتاب و کتابخوانی و برای استفاده از ظرفیت ها، تبلیغ و اطلاع رسانی بین مردم، پویش اهدای کتاب توسط مسوولان و مدیران استان ایلام با شعار «اهدای کتاب؛ میراث ماندگار» امروز یک شنبه آغاز شده است.

سمیه حیدری افزود: برای ترویج کتاب و کتابخوانی در بین مردم تاکنون پویش های مختلفی در استان اجرا و در این راستا حدود پنج هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

وی اضافه کرد: اجرای پویش اهدای کتاب در راستای تقویت منابع کتابخانه ها از لحاظ کمی و کیفی با توجه به اهدای کتاب مردم باعث غنی شدن منابع می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام از دیگر اهداف مهم اجرای این پویش را دست به دست شدن کتاب بین مردم و کتابخانه ها و ترویج فرهنگ کتابخانی دانست و گفت: امروز حدود ۱۵۰ جلد کتاب توسط مدیران استانی به کتابخانه های عمومی استان ایلام اهدا شد. سال گذشته نیز در مجموع ۴۳ هزار و ۳۱۶ جلد کتاب از سوی سازمان ها و ادارات به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

وی بیان داشت: همچنین تعداد کتب اهدایی در سالجاری به اداره کل کتابخانه های عمومی استان حدود ۸۱۰۰ نسخه کتاب است و آمار تکمیلی پس از احصاء کتب اهدایی به کتابخانه های سطح استان و به صورت تجمیعی، اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 12 =