دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۹

با حضور اعضا؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش کرفتو و سارال دیواندره برگزار شد

انجمن دیواندره

نخستین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی بخش های کرفتو و سارال در سال ۱۴۰۰ با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان دیواندره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، نخستین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی بخش های کرفتو و سارال در سال ۱۴۰۰ با حضور اعضای حقیقی و حقوقی در کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان دیواندره برگزار شد.

 ادریس عبودی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش سارال در ابتدای این جلسه اظهار داشت: پیشرفت جوامع در نتیجه توجه به مقوله مطالعه و انس با کتاب محقق می شود و بی توجهی به این مهم عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت.

 وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بخش سارال شهرستان دیواندره، عنوان کرد: اهدای زمین از طرف خیرین برای ساخت کتابخانه عمومی در شهر جدید هزارکانیان و جذب ۱۲۰۰ نسخه کتاب برای کتابخانه دایر شده در بخشداری از جمله این اقدامات بوده است.

ایوب مرادی، شهردار هزارکانیان نیر در ادامه جلسه بیان کرد: شهرداری این شهر فعالیت های متنوعی مانند تخصیص اعتبار به منظور نقاشی و دیوار نویسی با مضمون کتاب، پیگیری امور زمین اهدایی برای ساخت کتابخانه و واریز نیم درصد سهم کتابخانه‌ها انجام داده است.

کاوه پرویزی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش کرفتو نیز در ادامه با اشاره به اینکه کتاب و مطالعه نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی دارد، گفت: در راستای ارتقای سطح دسترسی مناطق دوردست و به ویژه روستاها به کتاب و کتابخانه، پیگیر راه‌اندازی کتابخانه سیار با همکاری فرمانداری و نمایندگان مجلس هستیم.

وی گفت: ان‌شاالله با همکاری مسئولان و نمایندگان مجلس شهرستان در مجلس شورای اسلامی، در آینده ای نزدیک شاهد راه‌اندازی نخستین کتابخانه سیار در شهرستان باشیم.

محمد محمدزاده، شهردار زرینه نیز در جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش کرفتو و سارال دیواندره از واگذاری زمین برای ساخت کتابخانه عمومی از طرف شهرداری زرینه خبر داد و گفت: سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی بخش کرفتو به صورت مستمر به حساب انجمن واریز خواهد شد.

امجد افصحی، رئیس اداره ارشاد اسلامی شهرستان دیواندره نیز از اهدای کتاب به روستاهای دو بخش کرفتو و سارال و اجرای برنامه های فرهنگی با همکاری کتابخانه عمومی و شهرداری زرینه و هزارکانیان خبر داد.

محمد فلاح، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دیواندره در پایان ضمن قدردانی از اقدامات بخشداران و شهرداران دو بخش، گزارشی از فعالیت های فرهنگی انجام شده در شهرستان ارائه و از راه اندازی پایگاه اطلاعات نویسندگان و نام آوران شهرستان در اداره کتابخانه عمومی خبر داد.

گفتنی است، شهرستان دیواندره دارای یک باب کتابخانه عمومی نهادی با یک هزار عضو فعال و ۳۰ هزار نسخه کتاب است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 8 =