چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷

مهدی رمضانی مطرح کرد؛

بهره گیری از فرصت به وجود آمده در ایام شیوع کرونا در جهت تثبیت و توسعه جایگاه نهاد

بازدید از کتابخانه ها

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی نهاد، ضمن حضور در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، از بیش از ۴۰ کتابخانه عمومی در استان کرمانشاه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتاب‌خوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به همراه سید باقر میرعبداللهی، مدیرکل تأمین منابع نهاد؛ اصغر گودرزی، مدیرکل امور کتابخانه‌ها؛ هادی آشتیانی، مدیرکل امور فرهنگی و معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، با هدف بررسی وضعیت کتابخانه‌های استان کرمانشاه، از بیش از ۴۰ کتابخانه عمومی در کرمانشاه بازدید و با مدیران و کتابداران این استان گفت و گو کرد.

مهدی رمضانی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، که با حضور کارشناسان ستادی و رؤسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان‌ها برگزار شد، گفت: با سفر به استان‌ها، وضعیت کتابخانه‌های عمومی را از نزدیک و بی واسطه، بررسی و ارزیابی می کنیم و با حضور مدیران ارشد نهاد، ضمن گفت وگو با کتابداران و اعضا، کاستی های کتابخانه‌ها به صورت میدانی رصد می شود.

وی افزود: سفرهای استانی برای ایجاد این ارتباط دوسویه بسیار مفید و ضروری است. مدیریت رابطه ستاد با همکاران، نقشی حیاتی در پیشبرد اهداف نهاد و ترویج کتابخوانی ایفا می کند و به تحقق اهداف سازمانی می انجامد. اگر کتابدار و کتابخانه‌ از ستاد استان و مرکز منفک باشند، در طراحی و اجرای برنامه ها دچار مشکل خواهیم شد. کتابداران و مدیران ستاد لازم و ملزوم هم هستند و باید مکمل هم باشند.

رمضانی تأکیدکرد: باید از فرصت به وجود آمده در دوران شیوع کرونا نهایت بهره را برد و ضمن تثبیت جایگاه کتابخانه‌های عمومی، به برنامه ریزی در حوزه توسعه فیزیکی، منابع انسانی و فعالیت های فرهنگی پرداخت. خوشبختانه فعالیت نهاد کتابخانه ها و کتابداران در این دوره قابل توجه بوده است.

در ادامه این جلسه معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی با اعضای حاضر در جلسه به گفتگو پرداخت و هر یک از روسای شهرستان و کارشناسان ستاد استان به بیان مشکلات و خواسته های خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 13 =