چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی:

منابع مالی نهاد کتابخانه های عمومی جهت پیشبرد اهداف فرهنگی ناکافی است

علی اکبر بسطامی

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی حمایت خود را از طرح اصلاحات در قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین پیشنهادات این مجموعه در بودجه سال آتی اعلام نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، سمیه حیدری مدیرکل کتابخانه های استان ایلام و امیرحسین آزادی وفا، مدیرکل امور مجلس و استان های نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف ارائه برنامه های پیشنهادی و طرح های نهاد کتابخانه های عمومی، ضمن حضور در مجلس شورای اسلامی با علی اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی، به بیان مشکلات و مسائل ناشی از تنگنا و مشکلات ناشی از کمبود بودجه و عدم وجود منابع درآمدی پایدار این مجموعه فرهنگی اشاره نمود و خواستار حمایت نمایندگان مجلس از بودجه  سال ۱۴۰۰ و طرح های اصلاحی نهاد کتابخانه های عمومی کشور شد.

علی اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام در این دیدار، با اشاره به برنامه ها و رویکردهای فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، بودجه و منابع مالی نهاد برای پیشبرد این اهداف را ناکافی دانست و حمایت خود را از طرح  اصلاحات در قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین پیشنهادات این مجموعه در بودجه سال آتی اعلام نمود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 8 =