دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۲

نماینده یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تأکید کرد؛

نمایندگان مردم از حقوق کتابخانه های عمومی و کتابداران حمایت می کنند

دیدار با نماینده کازرون

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در ادامه دیدارهای خود با نمایندگان منتخب مردم فارس، با عباسی دوانی دیدار کرد. نماینده منتخب مردم شهرستان های کازرون و کوهچنار با تأکید بر رفع مشکلات قانونی نهاد گفت: نمایندگان مردم از حقوق کتابخانه های عمومی و کتابداران حمایت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، روح الله منوچهری با هدف بررسی تناقضات قانونی نهاد و بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان های کازرون و کوهچنار با فریدون عباسی دوانی، نماینده منتخب مردم کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس در این دیدار با اشاره به فعالیت ها و خدمات کتابخانه های عمومی عنوان کرد: امروز کتابخانه های عمومی از رویکرد سنتی خود خارج شده و به سمت تبدیل شدن به فرهنگسراهای اجتماعی پیش رفته است. در حالی که بسیاری از فعالیت های خدماتی و فرهنگی در دوران شیوع کورنا در کشور تعطیل است، کتابخانه های عمومی تعطیل نشد و فعالیت های ترویجی و خدماتی کتابخانه ها در قالبی متفاوت و متناسب با نیاز روز به کاربران ارائه می شود.

روح الله منوچهری کمبود اعتبارات را بزرگترین چالش کتابخانه های عمومی عنوان و تصریح کرد: اگر مشکلات بودجه این سازمان برطرف شود، نهاد کتابخانه های عمومی می تواند، بیش از پیش و با انرژی افزون تر به رسالت اصلی خود که همان ترویج فرهنگ و خدمت رسانی به عموم است بپردازد.

وی خاطر نشان کرد: قانون تأسیس و نحوه اداره نهاد کتابخانه های عمومی کشور دارای تعارضات و تناقضاتی است که امید داریم با همکاری نمایندگان محترم این مشکلات حل شود. از جمله در قانون ساخت کتابخانه از وظایف نهاد کتابخانه‌ها است اما بودجه‌ای برای این منظور در نظر گرفته نشده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان فارس تصریح کرد: با حمایت نمایندگان مردم از کتابخانه های عمومی، و رفع مشکلات این نهاد صددرصد فرهنگی، عموم مردم می توانند از برکات کتاب و کتابخوانی بهره مند شوند.

فریدون عباسی دوانی، نماینده منتخب مردم شهرستان های کازرون و کوهچنار نیز در این دیدار با تأکید بر رفع مشکلات قانونی نهاد گفت:  نمایندگان مردم از حقوق کتابخانه های عمومی و کتابداران حمایت می کنند.

او همچنین با تأکید بر اتمام پروژه های کتابخانه ای در شهرستان های کازرون و کوهچنار گفت: اتمام و بهره برداری از کتابخانه مرکزی کازرون نیاز مردم این شهر است و باید هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 6 =