دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷

با موضوع «پایداری اطلاعات و دانش برای خدمات روستایی»؛

دومین نشست ملی «راه آبادی» در شیراز برگزار می شود

راه آبادی

دومین نشست ویژه برنامه راه آبادی با موضوع «پایداری اطلاعات و دانش برای خدمات روستایی» ۲۹ مهرماه به صورت مجازی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، دومین برنامه از سلسله نشست های علمی ترویج کتابخوانی در روستاها و مناطق عشایری با عنوان راه آبادی، به صورت مجازی به میزبانی شهر شیراز برگزار خواهد شد.

در این نشست ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛  دکتر عصمت مومنی عضو هیأت علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه علامه طباطبایی و فریدون عموزاده خلیلی، نویسنده ادبیات کودک و نوجوان کشور به ارائه نکاتی در راستای موضوع برنامه خواهند پرداخت.

همچنین تجربیات موفق دو روستای دوستدار کتب «ابویسان» از استان خراسان رضوی و «پوده» از استان اصفهان با حضور کتابداران و مجریان این روستاها به اشتراک گذاشته می شود.

دومین برنامه راه آبادی روز سه شنبه ۲۹ مهرماه ساعت ۲۰ برگزار می شود و علاقه مندان می توانند از طریق این پیوند مهمان برنامه باشد.

گفتنی است سلسله نشست های مجازی ترویج کتابخوانی در روستاها و مناطق عشایری با عنوان «راه آبادی»، برنامه مشترک نهاد کتابخانه های عمومی و انجمن علمی ارتقای کتابخانه های عمومی کشور است که به بررسی وضعیت و راهکارهای ترویج کتابخوانی در روستاها می پردازد. در این نشست ها که هر دو هفته یکبار به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس از طریق اسکای روم برگزار می شود، استادان علم اطلاعات و دانش شناسی، نویسندگان و ادبیان کشور، اعضای هیأت داوران جشنواره عشایر و روستاهای دوستدار کتاب، مجریان روستاهای برگزیده در جشنواره دوستدار کتاب و کتابداران کتابخانه های عمومی، مباحث تخصصی و تجربیات اجرایی در زمینه ترویج کتابخوانی در روستاها را بررسی و ارائه می کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 0 =